skip to Main Content

Kas yra DIZAINO SAVAITĖ?

DIZAINO SAVAITĖ – jau šešioliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. 2021 m. spalio 11 – 17 dienomis net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – pasiners į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus smalsiai ir kūrybiškai festivalio auditorijai.

KODĖL VERTA DALYVAUTI?

  • Per pastarąjį dešimtmetį DIZAINO SAVAITĖ tapo tradiciniu ir didžiausiu tokio pobūdžio renginiu Lietuvoje.
  • Festivalis yra žinomas ir pelnęs gerą vardą dizaino industrijos atstovų bendruomenėje.
  • Renginys apima šešis Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėda, Šiaulius, Telšius ir Anykščius.
  • Festivalį organizuoja ilgametę patirtį turinti organizacija „Dizaino forumas“.
  • Festivalio metu bendradarbiaujama su valstybinėmis įstaigomis, švietimo institucijomis, ambasadomis bei dizaino industrijos atstovais iš užsienio.
  • Prekės ir paslaugos pristatomos didelę įtaką turinčiai, kūrybiškai ir aktyviai auditorijai, taip sudarant sąlygas naujiems bendradarbiavimo ryšiams.
  • Sisteminga ir naujausias tendencijas atitinkanti festivalio sklaida užtikrina efektyvią Jūsų prekės ženklo komunikaciją festivalio metu.

SVARBIOS DATOS

2021 m. gegužė – 2021 m. rugsėjis
Kviečiame pildyti dalyvių paraiškas festivaliui DIZAINO SAVAITĖ 2021.

2021 m. rugsėjo 10 d.
Paskutinė diena pateikti dalyvio paraišką.

2021 m. spalio 11 – 17 d.
Vyksta DIZAINO SAVAITĖ

TEMA IR SPALVA

2021 m. festivalio tema – simbiozė. Šis žodis apima nemažą kiekį terminų (komensalizmą, mutualizmą, parazitizmą ir t.t.) ir originaliai yra randamas bei naudojamas biologijos moksluose. Simbiozė – ilgalaikis ryšys tarp skirtingų rūšių organizmų, kurio paprasčiausias paaiškinimas būtų toks, jog žodis kildinamas iš graikų kalbos žodžio symbiosis, reiškiančio sugyvenimą. Būtent dėl simbiozės įvairūs organizmai ne tik lengviau išgyvena ar dauginasi, bet ir sugeba išsivystyti iki naujų gyvybės formų atsiradimo. Pasitelkus šį ganėtinai sudėtingą, bet itin lankstų terminą, konvertuojame jį į dizaino lauko temą ir keliame klausimus: kokios formos simbiozė galėtų būtų randama dizaine ir jį supančioje aplinkoje? Ar įmanoma suderinti nesuderinamus ir pasiekti tam tikrą sugyvenimo lygį? Kviečiame drauge svarstyti apie dviejų tarpusavyje artimai susijusių organizmų – dizaino ir sociumo – sugyvendinamumą simbiozėje, teikiant vienas kitam naudą bei kuriant kažką originalaus, šviežio ir būtino šiandienybei.

Festivalio įvaizdinė spalva – Illuminating geltona.

DALYVAVIMO FORMOS

Dizainerio vitrina – pavienių dizainerių ekspozicijos miesto centre esančių kavinių ar parduotuvių vitrinose. Ekspozicijos trukmė – 7 dienos.

Ekspozicija (Showroom) – įmonių, dizaino studijų produkcijos ekspozicijos vitrinose ar salonuose, studijose. Trukmė – 7 dienos.

Renginys – atskiras dalyvio organizuojamas pristatymas, dirbtuvės, parodos atidarymas, diskusija, konferencija ar pan. pasirinktoje vietoje, iš tiksliai numatytu laiku.

Ekskursija ar kūrybinės dirbtuvės – dalyvio organizuojama ekskursija ar kūrybinės dirbtuvės į įmones ar mažo amato kūrybines studijas, turinčias įdomias gamybines patalpas, įvairias gamyklas, norinčioms pristatyti procesą remiantis dizainu, pademonstruoti realias gamybos technologijas ir charakteristikas, padėsiančias kurti įgyvendinamus, gamybai pritaikomus projektus.

* Visos festivalio dalyvių ekspozicijos bei renginiai įtraukiami į elektroninę festivalio programą.

* Vieno dalyvio pateikiamų paraiškų skaičius nėra ribojamas.

RĖMIMO GALIMYBĖS

Vienos programos dalies rėmėjas – remia tik tam tikrą programos dalį.

Maistas / gėrimai – specialaus patiekalo / gėrimo pristatymas ir / ar degustacija renginių metu.

Automobilis – oficialaus DIZAINO SAVAITĖ 2021 automobilio pristatymas renginių metu.

Renginių vieta – erdvės, tinkamos dizainerių darbų ekspozicijoms (vitrinos, salonai ir pan.), didesniems renginiams ar parodoms (restoranai, parodų salės, verslo centrai ir pan.).

Atributika – prisijunkite prie festivalio atributikos gamybos.

Prizai – įsteikite prizus nacionalinio dizaino prizo GERAS DIZAINAS konkursų nugalėtojams ar konferencijos „DESIGN TALKS“ pranešėjams.

Back To Top