skip to Main Content

DIZAINO SAVAITĖ 2020

2020 m. rugsėjo mėn. pabaigoje, net šešiuose Lietuvos miestuose, įvykęs festivalis „DIZAINO SAVAITĖ 2020“ kvietė į 60 renginių. Dizaino savaitė, šiais metais tradiciškai turėjusi vykti pavasarį, persikėlė į rudenį. Su kiek koreguota programa renginys visgi skatino visus dizainą mylinčius ir juo besidominčius susipažinti su naujais dizaino kūriniais ir instaliacijomis miesto gatvių vitrinose bei atrasti jaunuosius dizainerius, kuriems, tai – išskirtinis įvykis.

Festivalio metu buvo vykdomos diskusijos ir skatinamas dialogas apie dizaino įtaką mūsų kasdieninėje veikloje, dizaino sektoriaus viziją, jos svarbą ir palaikymą verslo aplinkoje bei visuomenės vertinimą. Įvairaus dizaino įmonės kvietė apsilankyti naujausių baldų kolekcijų pristatymuose bei namų aksesuarų ekspozicijose. Gamybos įmonės organizavo ekskursijas, kuriose kiekvienas turėjo galimybę susipažinti su gamybos proceso ypatumais, o organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse buvo galima išbandyti aliuminio liejimo techniką ar stebėti vienetinių produktų, pvz. lovų, gamybą iš arčiau. Išskirtinę galimybę suteikė vienintelis Lietuvoje, pirmasis visiškai automatizuotas, išmanusis biuras, kuris visą savaitę kvietė aplankyti ir susipažinti su naujausiomis technologijomis bei valdymo prietaisais. Dizaino festivalio lankytojai vėl buvo kviečiami į miesto ekskursijas, kur drauge su gidais, turėjo galimybę susipažinti su dizainerių kūryba. 

Klaipėdoje įvyko net du protmūšiai dizaino tematika bei „Geros dizaino erdvės“ parodos atidarymas. Anykščių menų inkubatorius šiais metais nustebino puikia programa: metalo kūrinių ekspozicija, tapybos darbų paroda, ekskursija po Anykščiu dvarvietę, maisto dizaino bei fotografijos paskaitomis, virtualiomis parodomis ir paskaitomis kaip sukurti patrauklias vizualizacijas bei kūrybos poveikį savijautai. O taip pat Telšiuose pristatytos dvi Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus dizaino ir juvelyrikos parodos. 

Šiais metais festivalio programą papildė tinklalaidžių platformos apie dizaino edukaciją su pristatymais bei Gdynios dizaino centro virtualios parodos puikiai atliepiančių šių metų dizaino savaitės temą – poveikį. Dizainas formuoja mūsų kasdienybę ir įpročius, stipriai įtakoja mūsų gyvenimo kokybę, siekėme tai parodyti ir atskleisti šios Dizaino savaitės metu. Puikiai šio festivalio temą atliepė ir didelio susidomėjimo sulaukusi tarptautinė plakatų paroda „Žyvie Bielaruś“ – pasaulio dizainerių solidarumo su baltarusių tauta demonstracija ir palaikymo akcija jų kovoje su diktatūra už demokratiją, laisvę ir tiesą. „Dizaino savaitę“ rengia Lietuvos dizaino forumas – šalies dizainą ir verslą vienijanti organizacija, reprezentuojanti Lietuvos dizainerių kūrybinį potencialą Lietuvoje ir užsienyje, rengianti dizaino darbų pristatymus ir supažindinanti visuomenę su geraisiais dizaino pavyzdžiais, taip pat atstovaujanti savo narių interesus ir glaudžiai bendradarbiaujanti su šalies dizaino ekosistemos dalyviais. 

Dalinamės festivalio akimirkomis: https://www.youtube.com/watch?v=NokvM_QokRs

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Informaciniai rėmėjai: LRT, žurnalas „Centras“.

Back To Top