skip to Main Content
Renginiai kraunami

« All Renginiai

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra/Morta Nakaitė/Virpėjime

Renginys navigacija

Ekspozicijoje pristatomos kolekcijų „Visions down the river“ (2019) ir „Blue“ (2020) instaliacijos.

„Visions Down the River“ gimė monotoniškai vaikštant paneriu: prasilenkdama su ten buvusiais personažais autorė susimąstė, kad nesvarbu, kas vyksta aplink ar atsispindi vandenyje, upė visą laiką ramiai teka. Viskas yra tokia pastovi kaita, kad kūrėja, o kartu ir tariamas kolekcijų herojus, jaučiasi sutrikę ir atitrūkę nuo visa žinančios visuomenės, kurioje yra tik ribotas skaičius tinkamų nuomonių ir atsakymų.

Kolekcijos ekspozicija kurta bendradarbiaujant su kitais šiuolaikiniais menininkais kurta specialiai „Somerset House“ erdvei Londone ir pristatyta ten vykusioje tarptautinėje mados dizaino bienalėje „The International Fashion Showcase“. Projekto partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.

Atmosferiniame kolekcijos „Blue“ video toliau nuosekliai vystoma postapokaliptinė estetika grįsta absurdu, nostalgija, nestabilumu. „Pats ramiausias beviltis mintimis nuklydo į sodą. Sodų bendrijoje, keisčiausių formų ir prasmių periferijoje, vėsioje tyloje, paskendo dideliuose šešėliuose, kurie nebuvo aišku, nei kur prasideda, nei kur baigiasi.“ Per šviesiai liūdnų atsiminimų filtrą kvestionuojamas dabar jau nykstančio, o anuomet visą Lietuvą apėmusio darinio – kolektyvinių sodų – reiškinys ir jo santykis su priverstine šių dienų saviizoliacija ir distancija nuo visuomenės. Autorės kartos žmonių prisiminimuose sodų kultūra išlikusi tik fragmentiškai. Dalis kolekcijos formuojama iš vietinių perdirbti nebetinkamų tekstilės pramonės atliekų: bendradarbiaujant su UAB „Lonas“, eksperimentuojama su dizainerės Rasos Balaišės kurtos lietuviškos čiužinių tekstilės kolekcijos likučiais. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos:

Svetainė: https://bit.ly/2HaHiVT

FB: https://bit.ly/32AuHU0

IG: https://bit.ly/2ZJ5AfO

Informacija

Pradžia:
2020 - 09 - 21
Pabaiga:
2020 - 09 - 27

Vieta

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
Arsenalo g. 3A
Vilnius, Vilnius Lietuva
+ Google žemėlapis
Back To Top
×Close search
Search