skip to Main Content
Renginiai kraunami

« All Renginiai

Paroda „ORŲ DIENORAŠČIAI“

Renginys navigacija

Paroda „Orų dienoraščiai“ sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus apsilankė Islandijoje, Grenlandijoje ir Farerų salose  tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietos menininkų ir dizainerių kūrybiškumą.

 

Kitaip nei tradiciniai antropologai, pateikiantys mokslinį požiūrį į studijuojamas vietos bendruomenes, S. Cooper ir N. Gorfer savo stebėjimus transformuoja į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas. Jų patirtis perteikiama surežisuotais portretais, pilnais simbolikos, spalvų sluoksnių ir tekstūrų. Kiekvienas portretas, kaip galima pastebėti iš eksponuojamų tekstilės instaliacijų, buvo kuriamas kartu su vietiniais mados dizaineriais.

Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Vietoj to akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietos išteklių kūrimą.

 

Parodos lankymo laikas: gegužės 7 – rugsėjo 8 d., II-VI 11–18 val., VII 11–16 val.

Informacija

Pradžia:
2019 - 05 - 07
Pabaiga:
2019 - 09 - 08

Vieta

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
Arsenalo g. 3A
Vilnius, Vilnius Lietuva
+ Google žemėlapis
Back To Top
×Close search
Search