skip to Main Content

DIZAINO AUKCIONAS

Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su Vilniaus aukcionu, pristato pirmą kartą festivalio istorijoje vyksiantį lietuviško dizaino aukcioną. Renginyje turėsite galimybę įsigyti tikrų Lietuvos dizaino ikonų, vienetinių, etalonais tapusių dizaino kūrinių.

Tarp jų – P. Vitkausko supamoji kėdė „KU-DIR-KA“, L. M. Kislauskaitės- Stapulionienės šezlongas, avangardiniai „Sedes Regia“ gaminiai. Taip pat šių dienų lietuviško dizaino atradimų, šalį garsinančių unikalių vienetų – R. Gražio, S. Tarvydo, V. Puzero, I. Marcinkevičienės, T. Jasiulio, L. Kvašytės, A. Rimšaitės, V. Gečo, studijų EMKO, „Kitaip“, „March“, „Zefyras“, „Old New“ ir kitų dizainerių kūrybos perliukų – visi jie čia.

Kviečiame ekspoziciją aplankyti ir aukcione dalyvauti netik lietuviško dizaino kolekcionierius, daiktininkus, bet ir tą visuomenės dalį, kuri domisi ar ieško deserto savo namų interjerui.

Vieta: „Kablys+Kultūra“, Kauno g. 5, Vilnius

Laikas: ekspozicijų lankymas gegužės 8 d. 17–21 val., gegužės 9 d. 11–15 val., gegužės 10 d. 11–18 val.

Aukcionas: gegužės 10 d. 20–22 val.

Afterparty: gegužės 10 d. nuo 23 val.

Bilieto kaina į aukcioną (2019.05.10 d.) – 5 eur

Registracija norintiems įsigyti lietuviško dizaino objektų aukciono metu: https://bit.ly/2TqDLHd

Aukciono dalyviai:

Lauko baldas PANAMA BANANA

Dizainerė: Agota Rimšaitė

Medžiagos: vandeniui atspari impregnuota fanera, poliesterio virvės

Matmenys: 230 x 230 x 90 cm

Aukcionui siūlomas objektas yra vienetinis, nepardavinėjamas. Jis dalyvavo ne vienoje tarptautinėje dizaino parodoje (Budapešte, Mumbajuje, Milane, Barselonoje, Paryžiuje, Kanuose) bei laimėjo šiuos prizus: A‘Design Award (2017 m., aukso medalis), Publikos favoritas (Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas”, 2017 m.), TheCreativeAwards (2018 m., Produkto dizaino kategorijos laimėtojas).

Baldas turi dvi funkcijas – hamako ir futbolo vartų, o tai leidžia žmonėms išlikti fiziškai aktyviems poilsiometu. Pakeisti šias funkcijas yra labai paprasta – apsukus hamaką 90 laipsnių kampu gaunami modernūs futbolo vartai. Kitas jo privalumas – lengvas jo surinkimas ir išrinkimas, tereikia išimti dvi laikančias detales ir baldas susilenkia pusiau, neužimdamas daug vietos. „Panama Banana“ dizainas yra įkvėptas lengvų, švelnių pajūrio linijų.

Pradinė kaina: 280 Eur

Vaikiška kėdė EUREKA!

Dizainerė: Indra Marcinkevičienė

Studija: BESAIKO

Medžiagos: medis, nerūdijantis plienas, audinys, porolonas

Matmenys: h=74, 32 x 34 cm

Ši vaikiška kėdutė yra edukacinio pobūdžio. Kėdės atlošas imituoja tikrus skaičiavimo skaitliukus, kuriaisgalima skaičiuoti. Panaudota 12 spalvų, kurios suteikia pozityvią nuotaiką. Kėdė sukurta įkvėpta didžio graikų išradėjo, matematiko Archimedo, kuris, ką nors atradęs, sušukdavo „Eureka!“ (todėl ir pavadinimas su šauktuku). Pirmoji kėdutės partija jau yra iškeliavusi į Japonijos mokyklas. Ši kėdutė yra limituotos – serijinės gamybos, tad nepraleiskite progos įsigyti jos dizaino aukcione!

Pradinė kaina: 200 Eur

Žaislas vaikams UPĖ

Dizainerė: Gintarė Černiauskaitė

Medžiagos: beržo mediena, lininė pakuotė

95 detalės

Būtent šis, aukcione pristatomas pirmosios „Upe“ serijos modelis dalyvavo ir 2018 m. buvo apdovanotastarptautiniu „Kids Design Award“ apdovanojimu kaip geriausias naujas produktas vaikams, pelnė pasaulio gamintojų dėmesį ir keliavo į Kiniją kaip etaloninis modelis. Konstruktorius vėliau buvo pritaikytas jaunesniems nei 3 m. vaikams, o artimiausiu metu pasirašius susitarimą dėl žaidimo masinės gamybos, šio modelio konstruktoriai nebebus parduodami, tad tai tikriausiai yra paskutinė galimybė įsigyti originalią „Upę“.

Tai edukacinis medinis konstruktorius, padedantis vaikui mokytis skaičiuoti, skaityti ir rašyti bet kokia kalba. Tai pirmasis žaidimas pasaulyje, kurio kiekviena raidė ar skaičius sudedami ar pastatomi iš atskirų detalių. Tokiu būdu vaikas skatinamas atpažinti ir sukonstruoti raides bei eksperimentuoti su šriftu, lavinamas vaiko kūrybiškumas, mokomasi spręsti iškilusias problemas. Tos pačios detalės taip pat gali būti naudojamos statant kelius, tiltus, pilis, dėliojant pasakų herojus bei begalę visko, ką tik įmanoma įsivaizduoti!

Tad „Upe“ lavina vaiko kūrybiškumą, motoriką, supratimą apie pusiausvyrą, padeda mokytis kalbos irmatematikos. Skirtas vaikams nuo 3 metų.

Pradinė kaina: 50 Eur

Spintelė MULTIFUNCTIONAL PILL

Dizaineris: Dalius Razauskas

Gamintojas: EMKO

Medžiagos: lakuota pušinė fanera, MDF plokštė

Matmenys: skermsuo: 112, 30,5 (gylis) cm

Aukcione siūloma spintelė jau turi savo kelionių istoriją – būtent šis vienetas eksponuotas tiek svarbiausiosepasaulio interjero dizaino parodose („Maison et Objet“ Paryžiuje, „Imm Cologne“ Kelne, ICFF Niujorke, Milano dizaino savaitėje), tiek drauge su Lietuvos dizaino forumu aplankė Jeruzalės dizaino savaitę (Izraelis), festivalį „Les Boreales“ (Kane, Prancūzija), Paryžiaus dizaino savaitę (Paryžius, Prancūzija)). „Multifunctional Pill“ savo vasarnamyje, vaikų kambaryje turi ir garsus supermodelis Claudia Schiffer.

Ant sienos kabinama apvali spintelė akimirksniu gali pavirsti visaverte darbo vieta, kosmetikos staliukuar net baru. Lentynos sukurtos taip, kad jų padėtį galėtumėte keisti pagal poreikį. Baldas universaliai dera kiekviename interjere.

Pradinė kaina: 580 Eur

Šviestuvas PLISE

Dizaineris: Simonas Tarvydas

Gamintojas: INDI

Medžiagos: repaper (speciali popieriaus perdirbimo technologija)

Matmenys: skersmuo: 55, h=45 cm

Tai unikali galimybė įsigyti pirmąjį dizainerio Simono Tarvydo šviestuvą. Jį galima vadinti prototipu, kurisvos išvydęs dienos šviesą buvo apdovanotas Nacionalinio konkurso „Geras Dizainas“ (2017) prizu. Daugelio tarptautinių, Lietuvos šiuolaikinį dizainą reprezentuojančių parodų dalyvis. Būtent šis vienetas švietė technikos muziejaus lankytojams, pabuvojo Paryžiuje bei klausėsi prancūzų publikos liaupsių, aplankė Normandiją ir Kelną, švietė po prisikėlusios bažnyčios skliautais.

Pradinė kaina: 130 Eur

Šviestuvas KABO

Dizaineris: Simonas Tarvydas

Gamintojas: INDI

Medžiagos: repaper (speciali popieriaus perdirbimo technologija)

Matmenys: skersmuo: 80, h=40 cm

Perdirbto popieriaus Repaper šviestuvas „Kabo”– jau ne tik šviestuvas. Tai Lietuvos dizainoistorijos dalis. Jis – Lietuvos dizaino šimtmečio parodos Nacionalinėje dailės galerijoje 2018 m. „Daiktų istorijos“ dalyvis (aukcione pridedamas parodos katalogas, repr. p. 167), ne vienos tarptautinės parodos, kur visuomet sulaukdavo itin daug dėmesio, eksponatas.

Pradinė kaina: 100 Eur

Kuprinė iš kolekcijos KELIONĖ ‘83-‘13

Dizainerė: Liucija Kvašytė

Medžiagos: laminuotas neoprenas, brezentas

Matmenys: h=43 (su gobtuvu h=85) cm

Dizaino aukcione dizainerė pristato 2013 m. kolekcijai „Kelionė ‚83-‘13“ sukurtą kuprinę, įprasminančiąpersonifikuoto personažo, autorės tėčio – alpinisto įvaizdį. Joje nagrinėjami asmeniniai išgyvenimai, prisiminimų, autoriteto ir asmeninės laisvės klausimai, naudojant simbolinius praeities ir šiandienos įvaizdžius.

Ši kolekcija buvo pristatyta konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“, kur laimėjo pagrindinį mados dizainokategorijos prizą, taip pat festivalyje „Mados infekcija” Vilniuje, parodoje „Next in line“ Londone, Londono dizaino savaitėje, o konkurse „Habitus Baltija” Rygoje laimėjo pagrindinį prizą, taip pelnydama Vilniaus dailės akademijai tų metų geriausios menų mokyklos titulą.

Pradinė kaina: 190 Eur

Užrašomas džemperis COTTON TWITTER

Dizaineris: March Design Studio

Sudėtis: 55 % medvilnė, 45 % poliesteris

Dydis: M

Juodos ir pilkos spalvos džemperių kolekciją galima pamatyti dizaino parduotuvėse, tačiau šis geltonos spalvosdžemperis yra vienintelis! Kaip jis atsirado? Natūralaus kūrybinio proceso metu. Kurdami kolekcijas, atsirinkdami spalvas visuomet prikaupiame pavyzdžių, kurie metams bėgant tampa vis labiau ekskliuzyviais egzemplioriais ir produktų atsiradimo istorijos dalimi.

Kaip kartą sakė poetas: „žodžiai, tarsi smurtas, nutraukia tylą”. Nutrauk tylą ir tu, kreida užrašyk savo žinutęant „Cotton Twitter” džemperio ir skleisk žodį – savo žodį.

Užrašytas tekstas išlieka tol, kol jį išvalysite. Juodas kvadratas dengtas aukštos kokybės dažu, daugkartinionaudojimo, plaunamas. Džemperio minimalaus dizaino pakuotėje rasi kreidą.

Pradinė kaina: 25 Eur

Magnetinis veidrodis KEY KEEPER

Dizaineris: March Design Studio

Medžiagos: veidrodis, juodas MDF, neodimio magnetai,

Matmenys: 29,7 x 42 cm (A3 formatas)

Magnetinis veidrodis gali laikyti raktus, monetas ir kitus metalinius daiktus. Pakabinkveidrodį šalia durų ant sienos, arba atremk į prieškambario staliuką, komodą. Dvigubas privalumas: prieš išeidamas pro duris nepamirši žvilgtelti į veidrodį, o raktai „ant akių” keliaus tiesiai į kišenę.

Savybės: magnetinės zonos daiktams laikyti, lengvai kabinamas, pakuotėje yrakabinimui tinkamas varžtas ir žiedas raktams, atsparus įbrėžimams. Konceptualūs raktų laikikliai kelis metus buvo serijinės gamybos produktas užsienio rinkai, tačiau šiuo metu gamybos procesas nutrauktas. Viso Lietuvoje magnetinių veidrodžių yra likę mažiau nei 10 vnt. Dalis jų turi mikro broką – įbrėžimą, atsiradusį gamybos metu. Ką laikome broku? Tai – 1mm įbrėžimas, kurį sunku įžiūrėti, jei nežinai, kad toks yra. Kadangi esame pamišę dėl kokybės, veidrodžiai turintys mikro broką negali pasiekti parduotuvių mūsų pačių nutarimu. Ekskliuzyvinis, beveik tobulas veidrodis paįvairins prieškambario interjerą ar kambario dekorą „magiškai” kabančiais daiktais.

Netobulo veidrodžio pasirinkimas padės išgelbėti jį nuo išmetimo, o tai reiškia švaresnę aplinką.

Pradinė kaina: 30 Eur

Supamoji kėdė KU-DIR-KA

Dizaineris: Paulius Vitkauskas

Medžiagos: dažyta fanera, sėdimoji dalis traukta dirbtine oda

Matmenys: 90 x 42 x 60 cm

Dešimtkojė kėdė sukurta dar tik antrąjį kursą bebaigiančio studento Pauliaus Vitkausko, pirmą kartą buvo pristatyta geriausios kėdės parodoje-konkurse [neformate] (Litexpo, Baldai 2006), kur iškart laimėjo Grandprix. Baldas apkeliavo tarptautines dizaino parodas Londone, Paryžiuje, Niujorke, Tokijuje, Maskvoje, garsindamas Lietuvos vardą.

Šiai kėdei buvo suteiktas vardas žmogaus, kuris parašė Lietuvos himną ir pateko į visuotinę istoriją kaipvienas didžiausių mūsų tautos herojų. Pateisindama garsujį vardą, kėdė „Ku-dir-ka” neatsiliko ir jau spėjo paviešėti žymiausiuose tarptautiniuose dizaino ir interjero žurnaluose. Įvesk į Google „Ku-dir-ka” chair”, kad įsitikintum, jog turi reikalų su tikra lietuviško dizaino ikona, profesionalų pripažinta visame pasaulyje.

Pradinė kaina: 150 Eur

Kėdė ENVISIONED COMFORT

Dizaineriai: Vytautas Gečas, Marija Puipaitė

Medžiagos: buko mediena, žalvaris, 100% PES,

Matmenys: 60 x 72 x 72 cm

Inspiracija šiam objektui buvo fantazavimas apie atsisėdimą, kuris suteiktų maksimalų malonumo ir saugumo jausmą, kokį tik gali suteikti materiali aplinka.Abu dizaineriai šioje kolaboracijoje sujungė savo skirtingas dizaino praktikas, vizualizuodami vienas kitam papasakotas fantazijas. Toks darbo pobūdis, pradedant nuo abstrakcijos, leidžia trumpam ištrinti informaciją (tai, ką mes žinome apie kasdieninius daiktus) ir atveria galimybę permąstyti ir perkurti juos iš naujo. Žiūrint į šiuos baldus, galima įžvelgti paralelę tarp fantaziją įrėminančio racionalaus mąstymo ir baldo konstrukcijos, kuri organišką formą paverčia ergonomišku objektu.

Objektas pirmą kartą pristatytas 2018 m. rudenį Eindhovene, „La Terrasse” parodoje pavadinimu Fantasy (kuratorius dizaineris Erez Nevi Pana) Nyderlandų dizaino savaitės metu. Tais pačiais metais kėdė pristatyta Milano baldų savaitėje, taip pat Paryžiaus baldų savaitėje ir Lietuvos dizaino šimtmečio parodoje „Daiktų istorijos“ Nacionalinėje dailės galerijoje 2018 m. bei Šiaurės šalių kultūros festivalio „Les Boreales” (Kanai, Prancūzija), Jungtinėje lietuviško dizaino parodoje. Iki šiol tai yra vienetinis, netiražuotas, nesantis prekyboje baldas.

Pradinė kaina: 1700 Eur

Holo baldas TABLETĖ

Dizaineris: Dalius Razauskas

Gamintojas: KITAIP

Medžiagos: Corian, faneruotės lentynos,

Matmenys: 65 x 30 cm

Apvali holo „Tabletės” forma tiesiog neleis apkrauti spintelės viršaus, bet galėsite pasidėti piniginę ir raktus, kuriems nukristi neleis sumaniai inkrustuotas magnetas. Spintelėje yra vietos kelioms poroms batelių, šlepetėms, batų priežiūros priemonėms, šukoms ir kvepalams. „Tabletė” pagaminta iš Corian su riešuto faneruotės vidumi, derinama su apvaliu veidrodžiu.

Šis baldas yra vienetinis dizainerio baldas, Parodos „Baldai” (Litexpo, 2015) eksponatas.

Pradinė kaina: 1500 Eur

Kėdutės PIRST

Dizaineris: Dalius Razauskas

Gamintojas: KITAIP

Medžiagos: dažyta beržinė fanera, nerūdijantis plienas

Matmenys: 36,2 x 36,2 x 45 cm

Aukcione siūlomos kėdutės skirtos atsisėsti, taip sumažinant gravitacijos poveikį apatinėms galūnėms. Naudojant pastebėtas anticeliulitinis poveikis ir puiki oro apykaita. Parodoje Baldai 2011, vykusioje Litexpo parodų centre, dizaino konkurse buvo apdovanota diplomu už originalumą.

Pradinė kaina: 120 Eur

Staliukas EGLUTĖ

Dizainerė: Agnė Balkė

Gamintojas: KITAIP

Medžiagos: ąžuolo masyvas, dažytas MDF

Matmenys: 110,2 x 60,2 x 80 cm

Staliukas sukurtas stilizuojant lietuvių liaudies ornamentikos eglutės motyvą. Skirtas mėgstantiems tvarką ir norintiems harmonizuoti kūrybinę netvarką. Vietų daiktų ir smulkmenų pasidėjimui dėka, darbo vietą galima susikomplektuoti pagal savo poreikius. Staliukas bus subtilus akcentas švarių formų erdvėje arba puikiai įsilies į gyvybingą erdvę. Staliukas yra vienetinis, būtent šis vienetas yra apkeliavęs lietuviško dizaino parodų, konkursų ir laimėjęs nominacijų. Parodos „Baldai” (Litexpo, 2017, 2018) eksponatas.

Pradinė kaina: 1800 Eur

Spintelė QUADRO

Dizaineris: Dalius Razauskas

Gamintojas: KITAIP

Medžiagos: juodas MDF, faneruotės lentynos, LED apšvietimas,

Matmenys: 96,1 x 98 x 31,6 cm

Ant sienos kabinama kvadratinė spintelė pagal vartotojo poreikius transformuojama į pilnai funkcionuojančią darbo vietą ar barą. Vidinių lentynų sistema vartotojui leidžia lengvai, nenaudojant įrankių, pritaikyti savo poreikiams: galima įtalpinti nešiojamą kompiuterį, standartinius segtuvus, katalogus ar kitas darbo priemones. Panaudotos medžiagos ir furnitūra užtikrina patikimą baldo transformaciją ir darbo stalviršio stabilumą. Atidarytos apatinės durelės tampa papildoma atrama darbo stalui. Spintelė Quadro puikiai tinka ir ten, kur nėra vietos stacionariam darbo stalui.

Parodos „Baldai” (Litexpo, 2017) dalyvis. Vienetinis dizainerio eksponatas.

Pradinė kaina: 1250 Eur

Staliukas GOLDEN

Dizaineris: Dalius Razauskas |

Gamintojas: KITAIP

Medžiagos: dažytas MDF

Matmenys: 85 x 75 x 45 cm

Prabangus plačiai pritaikomas dvikojis baldas, tinkantis prieškambariui, voniai, miegamajam, idealus kaip kosmetinis staliukas. Pagamintas iš Corian medžiagos. Vienetinis baldas, netiražuotas, nesantis prekyboje.

Pradinė kaina: 500 Eur

Paltas OMBRE

Dizainerė: Viktorija Bugajenko

Studija: Zefyras

Medžiagos: neopreno atraižos, sintetinis pluoštas, mozaikos jungimas tarpusavyje,

Dydis: S/M,

Matmenys: ilgis 110,

Tiražas: 7/7

Prieš porą metų dizaino studija „Zefyras“ sukūrė pirmąjį drabužį iš atraižų, likusių po gamybos. Sulaukus didelio visuomenės susidomėjimo, tvarios mados technologija kuriami rūbai tapo Zefyro prekės ženklo simboliu. Visi kuriami produktai – unikalūs, kruopščiai kuriami it mozaikos iš atraižų. Šiuose drabužiuose labai daug kūrėjų energijos, nes viskas atliekama rankų darbo ir žmogaus minčių dėka. Aukcione dalyvaujantis „Ombre“ paltas įkūnija visas šias savybes, unikalumą ir tvarios mados filosofiją

Pradinė kaina: 300 Eur

Paltas THINK TWICE

Dizainerė: Viktorija Bugajenko

Studija: Zefyras

Medžiagos: natūralios odos atraižos, neoprenas, mocheros vilna, sintetinis pluoštas

Dydis: S/M, ilgis 110

Tiražas: 1/1

Šis paltas – tai paltų linijos Think twice tęsinys. Tai spalvinga nebaigtinė paltų kolekcija, kuri kiekvienais metais pristato save naujai. Pirmą kartą buvo sukurta 2017 m. ir pelnė Gero dizaino apdovanojimuose pirmą vietą. Kiekvienas paltas yra visiškai unikalus ir išskirtinis savo charakteriu, nepaisant to, kad forma visų išlaikoma ta pati. Tai vienetiniai rūbai, kurti naudojant natūralios eko odos, sintetinių ir natūralių audinių atraižas. Paltai yra lengvi, paprastai sulankstomi, neužimantys daug vietos, neglamžūs. Ilgis kuria solidumo įspūdį, kuris kontrastuoja su spalvine palete – skanus, įsimenamas, šokiruojantis, įtraukiantis, nepaleidžiantis akių kontakto pasakojimas. Natūralios odos viršutinė dalis jaukiai apgaubia pečius lyg sava oda, suteikia jaukumo ir šilumos. Klasikinė forma suteikia paltui universalumo – paprastesnis derinimas su įvairaus stiliaus drabužiais. Paltai neturi šoninių siūlių, tad kuria kosminį įspūdį bei maskuoja siluetą.

Pradinė kaina: 300 Eur

Komoda OLD-NEW

Dizaineris, gamintojas: Ramūnas Gilys

Medžiagos: pušies masyvo skydas, faneruotas ąžuolo lukštu, frezuota ąžuolo

lamelė, senoviniu būdu juodintas plienas, žalvaris, tonuota alyva,

Matmenys: 120 x 60 x 40 cm

Galima teigti, kad atgimsta toks reiškinys kaip „Meistro dirbtuvės”, atstovaujantis urbanistinės meistrystės tradicijai, kuri buvo nutrūkusi nuo tarpukario laikų. Komodos dizainas įkvėptas amžiaus vidurio modernizmo, jame galima įžvelgti tiek Paul McCobb lengvumą metalinėje kojų konstrukcijoje, tiek užuominą į rūstų bei monumentalų brutalizmą durelių faktūroje. Viską užbaigia žalvario akcentai, kurie su laiku oksiduosis ir fiksuos šeimininko pirštų prisilietimus. Lakoniškumas, dėmesys detalėms, skirtingų medžiagų dermė ir 100 procentų dizainerio-gamintojo Ramūno Gilio rankų darbas, furnitūra gaminta rankomis konkrečiai šiam baldui. Šis objektas yra vienetinis, turi numerį, parašą, pagaminimo metus… Tai daiktas ne nuo gamyklos konvejerio, o iš dizainerio dirbtuvių.

Pradinė kaina: 950 Eur

RESTAURUOTAS POILSIO KRĖSLAS

Dizainerė: Lygija Marija Kislauskaitė–Stapulionienė

Restauruotojas: Karolis Tigrūdis

Studija: SELLAMOUR

Medžiagos: medis (bukmedžio masyvas), dengtas tamsiai rudu beicu ir matiniu laku, audinys Nevotex (Stella Orange, 100 % poliesteris).

Matmenys: h=88, 65 x 80, sėdėjimo aukštis 34-40, gylis 45 cm

Lygijos Marijos Stapulionienės (g. 1928) suprojektuota poilsio kėdė iš 1959 m. svetainės baldų komplekto – tikras lietuviško dizaino šedevras, atspindintis 7 dešimtmečio modernistinę stilistiką, taip pat vidinę autorės laisvę ir gebėjimą sukurti estetinę darną elementariomis priemonėmis, tiesiog remiantis tikslinga daikto konstrukcija.

Poilsio kėdė – vienas pirmųjų projektuotojos L. M. Stapulionienės, įgijusios inžinierės-architektės specialybę 1954 m. Kauno politechnikos institute, baldų. 1959–1960 m. L. M. Stapulionienė suprojektavo pirmuosius svetainės baldų komplektus. Vieno tokio komplekto dalis ir buvo „transformuojama poilsio kėdė“. Šis komplektas aprėpė visus svetainės apstatymui reikalingus baldus: talpią sekciją, kėdžių apsuptą trikampį staliuką laibomis kojomis, sofą-lovą (turinčią analogiškos formos ranktūrius) su spintele patalynei ir garsiąją poilsio kėdę. Su šiuo komplektu L. M. Stapulionienė debiutavo Maskvos baldų parodoje ir gavo paskatinamąją premiją.

Pradinė kaina: 250 Eur

RESTAURUOTAS ŠEZLONGAS

Dizainerė: Lygija Marija Kislauskaitė–Stapulionienė

Restauratorius: Darius Janušonis

Studija: NOA Vintage

Medžiagos: medis (bukmedžio ir beržo masyvas), dengtas tamsiai rudu beicu ir matiniu laku, porolonas, armuotas vatinas, audinys Nevotex (Stripe 503 Verde, iš Barok serijos).

Pagal 1960 metų modelį atkurtas Lygijos Marijos Stapulionienės šezlongas. Tikras lietuviško dizaino etalonas, ikoninis baldas. Atkurtas naudojant prabangias medžiagas bei audinius.

Pradinė kaina: 250 Eur

Sofa ME

Dizaineris: Darius Juškevičius

Gamintojas: Sedes Regia

Medžiagos: plienas, natūrali oda Silk, siuvinėjimas

Matmenys: 204 x 80 x 77 cm

Maison & Objet Paris, ICFF New York parodų dalyvis.

Vienas iš dviejų pirmųjų šio modelio egzempliorių. Daugiau tokių triviečių sofų su originaliu užrašu nebus gaminama dėl vėliau atsiradusios užrašo #metoo reikšmės.

Krėslas LIU

Dizaineris: Jonas Jurgaitis

Gamintojas: Sedes Regia

Medžiagos: natūrali oda Silk, riešutmedis

Matmenys: 65 x 99 x 80 cm

Maison & Objet Paris, ICFF New York, IFFS Singapore parodų eksponatas.

Lava Unibody Fretless Drop

Dizaineris: Rapolas Gražys

Studija: Lava Drops

Lava Unibody Fretless Drop.

Medžiagos: Mediena: Sapele (raudonmedžio rūšis). Pirštlentė: juodmedis (ebony). Tiltelis: Duesenberg.

Suktukai: Locking tuners. Matinis padengimas. Kontrolinis suktukas, garsas ir nuėmėjų išskaidymas. Skalė: 655 mm. Nuėmėjų perjungimas: 3 pozicijų su išskaidymu. Galinis tiltelis: grafitas.

Garso nuėmėjai: 2 Lace Alumitones.

Dėklas: pagamintas Italijoje pagal specialų Lava Drops užsakymą.

Matmenys: 31x 102 x 3,3 cm

Vienetinis kolekcinis instrumentas iš Rapolo Gražio sukurtos Lava Drops kolekcijos. Šis instrumentas yra pagamintas iš vientiso Sapele (raudonmedžio rūšies medienos) korpuso ir juodmedžio (ebony) medienos pirštlentės, apjungiant instrumento kūną ir grifą į vientisą skulptūrinį meno ir garso kūrinį. Ši technologija sustiprina natų vibraciją šiam beskirsniam instrumentui, kuriuo galima išgauti panašius į smuiko ar violončelės mikrotoninius skambesius. Grojimo metu jaučiama viso instrumento vibracija. Instrumento vizualinis ir ergonominis sprendimas paremtas lašo forma, kuri suteikia ergonominį komfortą grojimo metu, ypač sėdėjimo pozicijoje, bei taip pratęsia atlikėjo kūno ir instrumento vientisumą. Pagrindinė šio instrumento meno kūrinio idėja – atskleisti ir sužadinti muzikanto kūrybos gebėjimus, padėti atrasti personifikuotą grojimo stilių ir išgauti unikalų skambesį. Konkrečiai šiuo, aukcione pristatomu instrumentu grojo tokie žymus pasaulio atlikėjai kaip Dominic Miller (Stingo grupės gitaristas), PJ D’Atri, Davon Van Buren, Gregory Hilden ir kt. Šis instrumentas buvo pristatytas didžiausiose ir svarbiausiose pasaulio muzikinių inovacijų parodose, tokiose kaip: Holly Grail Guitar Show 2018 (Berlynas, Butikinės klasės rinktinių instrumentų pasaulinė paroda); Musik Messe 2016 (Frankfurtas, Vokietija, didžiausia Europoje muzikinių inovacijų paroda); Solidworks World 2016 (Dalasas, JAV, Technologijų ir inovacijų paroda), Big Boys Toys 2016 (JAE, Abu Dhabi, išskirtinių kūrinių paroda, į kurią Rapolas Gražys buvo asmeniškai pakviestas pristatyti Lietuvoje kuriamus Lava Drops kūrinius) ir daugelyje kitų. Pagaminta Lietuvoje.

Fotelis ir staliukas LOFT

Dizaineris: Vytautas Puzeras

Studija: Puzero design

Medžiagos: natūralaus riešuto lukštas,

Matmenys: staliukas: h=30, 30 x 78 , fotelis: h=65, 99,5 x 78 cm

Unikalus, vienintelis parodinis „Loft” komplektas. Atrodo masyvus, bet lengvas vidumi; kietas, bet patogus.

Pagavęs balansą – supasi. Sėdėk ant skulptūriškos ergonomikos, kuriai tinka loftiška atmosfera.

Pradinė kaina: 180 Eur

Sofa ACUSTO

Dizaineris: Vytautas Puzeras

Studija: Puzero design

Medžiagos: fanera, metalas, gobelenas,

Matmenys: h=135, 198 x 71,5 cm

Pirmoji, parodinė, vienetinė dizainerio sofa. Pabūk tyliau – išgirsk save, gurkštelk kavos, įkvėpk minčių…

Pradinė kaina: 90 Eur

Dulkių siurblys SATURNAS

Dizaineris: Vytautas Didžiulis

Gamintojas:Vilniaus elektrinio suvirinimo įrengimų gamykla

Veikiantis, su 5 antgaliais, instrukcija, originalioje pakuotėje

Bene garsiausias lietuviškos technikos ir modernumo pavyzdys – tai dulkių siurblys „Saturnas”, kurį nuo 1962 m. gamino Vilniaus elektrinio suvirinimo įrengimų gamykla. Sferinės rutulio formos, ryškių spalvų nešiojamas elektrinis siurblys visomis savo savybėmis taikliai atspindėjo tuometinę kosminio amžiaus estetiką.

Kaip vienas ryškiausių dizaino objektų sovietmečiu jis buvo demonstruojamas pasaulinėse ir vietinėse parodose, bet nėra pamirštas ir dabar. 2011 m. išleistoje knygoje „Pagaminta Rusijoje: neapdainuotos sovietinio dizaino ikonos” lietuviškas dulkių siurblys pateko tarp penkiasdešimties sovietinį dizainą reprezentojančių kultinių dizaino objektų. […] Nuo pat sukūrimo pradžios sklandė kūrybiškos „Saturno” formų panaudojimo istorijos. Specialiai patinuotos dulkių siurblio korpuso puselės tapdavo originalaus dizaino objektų komponentais. Taip pagaminti Kompozitorių namų šviestuvai, o skulptorius Teodoras Kazimieras Valaitis 7 dešimtmetyje iš tų pačių dalių sumontavo dekoratyvinę sienelę restoranui „Žirmūnai” Vilniuje.

Pradinė kaina:150 Eur

Krėslas EGGY ir staliukas NORD

Dizaineris: Vytautas Puzeras

Studija: Puzero design

Medžiagos: Krėslas: nerūdijančio plieno bazė, gobelenas Gabriel Fame (martindale 200 000), Staliukas: milteliniu būdu dažytas plienas

Matmenys: krėslas h=100, 84 x 84., staliukas h=49, 39 x 50 cm

Pirmas prototipas, apkeliavęs daugybę parodų, įvertintas „Gero dizaino“ prizu.

Pradinė kaina:180 Eur

Indas MOVING BOWL

Dizaineris: Tomas Jasiulis

Medžiagos: Corian

Matmenys: 58 x 47 x 10 cm

2011 m. organizuotam tarptautiniam konkursui „Corian on the top“ dizainerio Tomo Jasiulio sukurtas objektas „Moving bowl“ – tai judantis dubuo. Vienetinis objektas pagamintas iš gamintojo „Du Point“ unikalios Corian medžiagos. Panaudojimo paskirtis įvairi: dekoratyvinė, skirta buičiai, sudėti vaisius, įvairius daiktus. Objektas buvo pristatyas 2011 m. „Dizaino savaitės“ metu.

Pradinė kaina: 120 Eur

Sofa VENUS

Dizaineris: Jonas Jurgaitis

Studija: Sedes Regia

Medžiagos: natūrali oda Shine, tonuotas klevas

Matmenys: 278 x 92 x 88 cm

Maison & Objet Paris, ICFF New York, IFFS Singapore parodų eksponatas.

Plytelė RICOCHET

Dizaineris: Tomas Jasiulis

Medžiagos: betonas,

Matmenys:26 x 15 x 2,5 cm

2012 m. sukurtos ir pagamintos betoninių plytelių kolekcijos „Ricochet“ prototipinis gaminys. Tai pirmasis 3D dizaino plytelės gaminys Lietuvoje. Pagaminta 100 vienetų, kurie panaudoti individualaus interjero projekte.

Dėl gamybos kaštų buvo nutarta atsisakyti tolimesnio produkto vystymo. Šiame aukcione pateikiamas vienas iš paskutinių likusių šio produkto pavyzdžių.

Pradinė kaina: 60 Eur

Staliukas RAŠ TAS

Dizaineris: Vytautas Puzeras

Studija: Puzero design

Medžiagos: nerūdijantis plienas, graviravimas lazeriu, h=55, 50 x 50 cm

Vienas iš pačių pirmųjų serijos egzempliorių. Įkvėptas lietuviškų raštų, liudija mūsų kultūros gyvybingumą. Tai lietuviškas DNR kodas. Nemarus, nerūdijantis plienas gali būti tiek viduje, tiek lauke. Dalyvavo 100-mečio lietuviško dizaino parodoje Nacionalinėje dailės galerijoje 2018 m.

Pradinė kaina: 80 Eur

PLAKATŲ RINKINYS (12 vnt.)

XX a. 7–9 d-metis,

Medžiagos: pop., poligraf.

Matmenys: dydžiai įvairūs

1. Vitaminai – sveikata (dail. A. Žilinskaitė, 1964)

2. Maitinkimės sveiku maistu, saikingai ir reguliariai (1966)

3. Daugiau daržovių vaikams (dail. A. Žilinskaitė, 1965)

4. VII Спартакиада народов СССР. Финальные соревнования по самолетному спорту

19–28 августа 1979 г. Кивишкес (dail P. Stoškus, 1979)

5. VII Спартакиада народов СССР. Финальные соревнования по планерному спорту 20

июля – 4 августа 1979 г. Поцюнай (dail P. Stoškus, 1979)

6. Neleiskime sunaikinti tūkstantmečių kultūros (dail. J. Ivanauskaitė, 1987)

7. Naujas lietuviškas meninis filmas „Svetimi“ (1962)

8. Naujas lietuviškas meninis filmas „Žingsniai naktį“ (dail. S. Kazimieraitis, 1962)

9. „Laiptai į dangų“ (dail. K. Šatūnas, 1966)

10. Naujas lietuviškas filmas „Kanonada“ (dail. S. Kazimieraitis, 1961)

11. Visi į dainų šventę! (dail. J. Galkus, 1965)

12. LTSR kultūros ministerija Kauno valstybinis lėlių teatras. Tama Gabe „Pelenė“ (dail. V. Mazūras)

Kombinatų „Dailė” gaminiai Dizaino skiltyje atsirado neatsitiktinai. Tai primiršti, bet naujai atrandami menkai nagrinėtos masinės produkcijos ir dizaino istorijos objektai, kurie kūrė ir formavo sovietmečio Lietuvos žmogaus gyvenamąją aplinką, vienaip ar kitaip formavo vartotojų skonį, diktavo tuometes mados kryptis. Jų dėka formuota visuomeninių pastatų ineterjerų ir eksterjerų, viešoji erdvė atspindėjo sovietinio laikotarpio dvasią. Marginaliais laikyti objektai reabilituojami ir atranda savo vietą muziejų fonduose, parodų salėse, knygose, kolekcininkų rinkiniuose. Be to, verta paminėti, jog kombinatuose kūrė etalonus masinei arba mažatiražei gamybai visa plejada žymių menininkų, kuriuos šiuolaikine terminologija būtų galima vadinti „dizaineriais”.

Pradinė kaina: 70 Eur

Valdemaro Manomaičio ir Vaclovo Miknevičiaus vazos

Valdemaras Manomaitis gimė 1912 m. rugsėjo 30 d. Šiauliuose, mirė 2000 m. rugsėjo 21 d. Kaune, lietuvių keramikas. 1937 m. baigė Kauno meno mokyklą, 1939 m. lankė J. Mikėno skulptūros studiją Kaune. 1941-1943 m. dirbo Kauno „Dailės“ kooperatyvo Keramikos ateljė, 1946–1982 m. Kauno „Dailės“ kombinate (iki 1962 m. meno vadovas, 1971–1982 m. keramikos mažojo tiražo gamybos vadovas). 5 d-metyje dėstė Kauno vid. dailės mokykloje. Nuo 1936 m. dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje (Paryžiuje, Niujorke, Berlyne, Milane ir kt.). Kūrė keramikos skulptūrėles, dekoratyvines lėkštes, vazas, indus, nutapė peizažų. Kūrybai būdinga apibendrintos formos, klasikinės proporcijos, dekoruota poglazūriniais ir antglazūriniais piešiniais (dažniausiai figūrinėmis kompozicijomis), faunos ir floros motyvais; turi secesijos bruožų.

Sukonstravo elektrines žiedimo stakles, retušavimo ir šlifavimo prietaisus, sukūrė reljefinės ir gilinto kontūro klišės odos technologijas. Masinei gamybai sukūrė odos dirbinių (albumų, papuošalų dėžučių, aprangos priedų ir kt.) etalonų, kuriuos dekoravo animalistiniais, antropomorfiniais, urbanistiniais ir tautodailės motyvais. 9 d-metyje daugiausia kūrė spiralės formos keramikos dekoratyvines vazas. 1937 m. pelnė Paryžiaus pasaulinės parodos aukso medalį. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje.

Back To Top