skip to Main Content

Dizaino ir meno šventė Lietuvoje

Aštuonioliktus metus 

iš eilės Lietuvos dizaino savaitė ’23 birželio 5–11 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Telšiuose ir Anykščiuose kvies į renginius, parodas, lauko ekspozicijas ir kino premjeras.

Ką pasiūlys lankytojams muziejai ir galerijos?

„Dizaino savaitė“ prasidės birželio 5 d. Lietuvos nacionalinės dailės galerijos lauko ekspozicijos „Mažoji architektūra II“ atidarymu šalia Lietuvos nacionalinės dailės galerijos, o Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įsikurs paroda „Vilnius. XXI amžiaus heraldika“. Vilniaus širdyje, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, bus galima aplankyti Lietuvos nacionalinio muziejaus paviljoną „Vilnius prieš 200 metų“. Sostinės Mėsinių gatvėje esančioje žydų kultūros ir informacijos centro galerijoje „Šofar“ veiks architektės Annos Reviakinos tapybos darbų paroda „Kryptingas atsitiktinumas“. Kūrybinėje audimo manufaktūros erdvėje, prekių ženklo JŪRATĖ namuose, eksponuojami rankinėmis staklėmis austi kūriniai kvies susipažinti su senuoju audimo amatu.

 „Cinta Gallery“ surengs rankų darbo tekstilės ir iš skirtingų kultūrų atkeliavusios keramikos parodą „Sukeltas garsas“. Vilniuje birželio 6 d. TUMO galerija kvies interjero dizainerius bei architektus į pažinties su šiuolaikiniu Afrikos menuvakarą. Klaipėdoje įsikūręs Laikrodžių muziejus pristatys ekspoziciją „Kasdienybės architektės. Gyvenamųjų interjerų baldų dizainas. 1959–1984“, o Kaune bus proga sudalyvauti paskutiniame „Circuloop” renginyje Kauno technologijos universiteto „DesignLibrary“ erdvėse. Tai projekto, skirto žiedinės ekonomikos principais paremtiems produktams ir paslaugoms vystyti, finalas. Taip pat su istoriniu dizainu, atkeliavusiu iš tolimų kraštų, supažindins Kauno persiškų kilimų galerija „Lauros namai“ suruoš XIX a. Persijos kilimų parodą. Nuo pat savaitės pradžios centrinėse sostinės ir Kauno miestų dalyse visų praeivių smalsumą žadins daugiau nei 20 dizainovacija.lt vitrinų.

Būsimųjų dizainerių studentų darbai

„Dizaino savaitės“ partneriai, Vilniaus dailės akademijos (VDA) fakultetai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose kvies pasigėrėti net aštuoniolikos skirtingų specialybių – produkto, grafinio, tekstilės bei interjero dizaino, keramikos – 2023 m. baigiamųjų darbų paroda. O „Menų spaustuvėje“ birželio 8 d. Vilniuje dizaino mylėtojus nustebins išskirtinis VDA mados dizaino bakalauro absolventų diplominių kolekcijų pristatymas – „Fashion Graduate Show“. Renginyje bus parodytos net 22 jaunųjų dizainerių kolekcijos. Šiemet prie „Dizaino savaitės“ prisijungs ir Kauno taikomosios dailės mokykla – jos dėstytojai drauge su studentais kvies nagrinėti instaliaciją „Lapės efektas“.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedroje vyks „Viešos studentiškų darbų interpretacijos“ pristatymas. Antakalnyje bus atverta jungtinė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos bei Baltstogės technologijos universiteto studentų bei dėstytojų jungtinė kūrybinių darbų paroda „Žmogaus suvokimo erdvė“.

Vilniaus paslaugų verslo profesinis mokymo centras suburs mados aistruolius pasigrožėti drabužių kolekcija „Betonas ir terakota“. Juvelyrikos mokykla „Vilnensis“, įsikūrusi pačioje sostinės šerdyje, pristatys mokinių darbų parodą.

„Dizaino savaitės“ kinas

Kokybiški ir intelektualūs kino teatrai šiemet vėl papildys festivalio programą įkvepiančiais siužetais ir premjera. Vilniuje, Paupio „Pasakoje“, bus rodomi trys išskirtiniai filmų seansai: „Homo Vilutis“, „Dalilendas“ ir garsiojo režisieriaus Weso Andersono naujausias darbas –  „Asteroidų miestas“. Pastarojo filmo premjerą birželio 9 d. bus galima išvysti ir Kaune, „Romuvos“ kino salėje. O dar vienas Kaune veikiančios bendruomenės kultūros centras „K.I.N.A.S. Panemunė“ prisijungs prie „Dizaino savaitės“ kviesdamas į ekskursijas po beveik 100 metų istoriją saugantį pastatą ir į kūrybines antrinio dizaino dirbtuves „Kūrybos kampas 360°“.

Dizaino sėkla Alytuje

Prieš metus į festivalį įsitraukęs Alytus ir šiemet parengė programą. Alytaus kraštotyros muziejuje vyks Alytaus pramonės raidą nuo pat XVII a. atskleidžianti ekspozicija „Nuo plaktuko iki mygtuko“. Pramonės sostinėje įsikūrusioje Loretos galerijoje bus galimybė išvysti parodą „Kuklumas“ ir dalyvauti kūrybinėse „Viva Magenta“ dirbtuvėse. O Alytaus Žaliojoje mokykloje, Miesto sode, įvyks erdvinio dizaino diena „Pušys šoka – ŽALIA“.

Įtraukiantys renginiai Anykčšiuose

Anykščių menų inkubatoriaus kūrėjai šiemet ir vėl Dizaino savaitės metu atvers savo studijų duris, suteikdami puikią progą susipažinti su menininkais, išgirsti jų istorijas, pamatyti kūrybos darbo procesus ir rezultatus. Menų inkubatoriuje vyksiančioje tapybos darbų parodoje „Pragiedruliai” bus galimybė pasivaikščioti su autore Giedra Purlyte ir iš pirmų lūpų sužinoti jausminių kompozicijų gimimą. Taip pat įvyks kūrybiškumo pamoka „Fotografijos kompozicijos menas“ su menininkė Lina Svirplele, kuri pristatys objektų eksponavimo nuotraukose galimybes. Dar vienas dėmesio vertas renginys – tai interjero salono „Ease. Mano namų stilius“ Lietuviškų prekių gamintojų UAB Baldjoda ir UAB Porinda pristatymas. Išskirtinę natūralių baldų ekspoziciją papildys renginys „Dizaino proceso iššūkiai“ – kūrybinės dirbtuvės su „Orlenok” kūrybiniu duetu: Denis Orlenok ir Neringa Orlenok.

Dalykiniai renginiai interjero dizaineriams bei architektams

25-metį  švenčiantis „Dizaino savaitės“ informacinis partneris žurnalas „Centras“ kvies svečius į išankstinę kino juostos „Asterodų miestas“ peržiūrą Paupio „Pasakoje“. Po jos šalia esančiame kūdrų parke „Akmenstata“ drauge su „Cosentino“ organizuoja įspūdingas kūrybines dirbtuves.  Grafinio dizaino centras „Antalis“ surengs du virtualius seminarus dizaineriams, o baldinių medžiagų, furnitūros bei baldų ruošinių gamybos partnerė „Trukmė“ papasakos apie architektūros ir interjero įtaką emocinei sveikatai. „Finų medžio“ gamybos cecho ekskursijoje bus galima susipažinti su korpusinių baldų detalių gamybos procesu.

Vilniuje keletas interjero salonų surengs naujų baldų bei interjero detalių ekspozicijas ir pristatymus. EMKO, „Sedes Regia“ ir „Pušku Pušku“ suruoš vakarėlį-baldų pristatymą su 1970-ųjų muzika, „EASE mano namų stilius“ pakvies į konsultacijas su profesionaliais dizaineriais. Salone „Interjero sala“ dizaineriams bus pateiktos apdailos, medžiagų ir santechnikos naujienos bei 2023 m. tendencijos. „Villeroy & Boch“ parengs menininkės Agnės Kišonaitės kurtų skulptūrų ekspoziciją bei bendrovės naujienų pristatymą. „Rejben“ lankytojus ne tik supažindins su aliuminių durelių paroda „Medžiagų sintezė“, bet ir pasiūlys vaišių. JP interjero namai pristatys Žilvino Kempino paveikslą ir naujus baldus, audinius bei šviestuvus.

Įmonė „Gitoma“ Vilniuje ir Kaune suorganizuos jaukų apšvietimo rinkos naujienų pristatymą „Light up the Darkness | Light & Acoustics“. „Veneks Boutique“ Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengs naujienų ekspozicijas, pasakojančias apiedizainą ir komfortą.

Kaune specialistai ir dizaino mėgėjai turės galimybę apsilankyti interjero erdvėje „Mazgas“, – čia jų lauks galybė specialių pasiūlymų. „Finų medis“, „Studio Casa“, „Baldai namams“, „Interio“ surengs naujausių kolekcijų ekspozicijas. Interjero namai „Holas“ kvies pažinti lėtesnį ir tvaresnį gyvenimo būdą, taip pat papasakos, ką reikėtų rinktis, norint gyventi ekologiškiau.

Daugiau informacijos apie renginius galite rasti Dizaino savaitės ’23“ programoje. Dalis renginių yra skirti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Tegul iššūkiai įkvepia!

Back To Top