skip to Main Content

Dizaino pokalbiai ir susitikimai

Šiais metais siekiame skirti daugiau dėmesio dizaino bendruomenės tinklaveikai bei aktualiausių temų apžvalgai – susitikimams ir diskusijoms. Jūsų dėmesiui – net 8 skirtingi renginiai.

Diskusija TVARI MADA – SOCIALIAI ANGAŽUOTA INDUSTRIJA

Maloniai kviečiame apsilankyti „Orų dienoraščių“ parodos organizatorių rengiamoje ekskursijoje bei diskusijoje apie tvarios mados kūrimą!

Diskusija „Tvari mada – socialiai angažuota industrija“ yra „Orų dienoraščių“ parodos dalis, skirta didinti visuomenės supratimą apie tvarios mados kūrimą.

Ekskursija bei diskusija vyks Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, „Orų dienoraščių“ parodos atidarymo metu.

Ekskursiją ves Kristín Ingvarsdóttir, projektų vadovė Šiaurės šalių namuose Reikjavike. Diskusiją moderuos Audronė Drungilaitė, Lietuvos dizaino forumo valdybos narė.

Ekskursijos laikas ir data: gegužės 7d., 15:00 val.
Diskusijos laikas ir data: gegužės 7d., 16:00 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

Detali renginio informacija pateikiama šiame puslapyje: http://www.norden.lt/events/diskusija-tvari-mada-socialiai-angazuota-industrija/

Registracija į renginį vyksta el. paštu: info@norden.lt.

CREATIVEMORNINGS GOES DIZAINO SAVAITĖ
DESIGN PROGRESS: PRESERVE COLLABORATION

Rytinių susitikimų serija, bendradarbiaujant su „Dizaino savaite“, kviečia pasikalbėti apie dizaino procese labai svarbų elementą – bendradarbiavimą. Kaip sako Eglė Opeikienė, renginio pranešėja: „Skubant kurti, vystytis, dirbti–uždirbti reikia nepamiršti bendradarbiavimo, kuris yra vienas kertinių taškų sėkmingai vystant prekių ženklus Lietuvoje ir užsienyje.“

Eglė – dizaino vadybininkė, studijos March Design Studio vadovė. MARCH – tai 2012 m. įkurta inovatyvių dizaino produktų studija. Užsienyje, ypač Skandinavijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir net Japonijoje, MARCH yra vertinamas kaip estetikos ir kokybės garantas. Įmonės tarptautinė sėkmė tai patvirtina: vos per vienerius veiklos metus MARCH produkcija pradėjo prekiauti virš 100 parduotuvių 25 šalyse visuose kontinentuose.

Renginys nemokamas, bet registracija privaloma. Registruotis bus galima nuo gegužės 6 d. 11 val. www.creativemornings.com/cities/vln

Vieta: Lietuvos kompozitorių sąjungos namai, A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius
Laikas: gegužės 10 d. 8 val.

FRESH MEETUP

„Fresh“ – vartotojų patirties ir elgsenos dizainerių bendruomenė, suburta „Wix UX“ gildijos. Organizuojamų susitikimų, kūrybinių dirbtuvių ir pranešimų ciklų pagrindinis tikslas – suburti ir plėsti bendruomenę, dalytis žiniomis ir patirtimis, pasisemti įkvėpimo iš kolegų ir auginti naujus srities profesionalus. Galime pasidžiaugti, kad per kiek daugiau nei dvejus metus mums pavyko surengti 17-a meetup’ų keturiuose skirtinguose miestuose (Vilnius, Tel Avivas, Kijevas, Dniepras), per kuriuos turėjome progą išklausyti net 47 skirtingus pranešimus ir suburti kiek daugiau nei 3000 UX dizaino entuziastų. Mūsų pranešėjų gvildenamos temos – vartotojų patirties dizainas, tinkamumas, informacijos architektūra, vartotojo sąsajos vystymas, produkto kūrimas ir visa, kas su tuo susiję.

Vieta: „Alt Space“ bendradarbystės erdvė, Lakūnų g. 24, Vilnius
Laikas: gegužės 9 d. 18.30 val.

INFORMACINĖ SESIJA KŪRYBINĖMS INDUSTRIJOMS „PARAIŠKŲ TEIKIMAS ES INICIATYVOMS – TARPTAUTINĖS WORTH PARTNERYSTĖS PROGRAMA IR RE-FREAM“

Lietuvos dizaino forumas kartu su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančiu „Enterprise Europe Network“ kviečia teikti paraiškas ES tarptautinėms programoms WORTH ir „Re-Fream“ bei organizuoja susitikimą su šių programų ekspertais.

Tikslinė auditorija: dizaineriai, amatininkai, menininkai, technologai ir mažų bei vidutinių gamybos įmonių atstovai, kurie, pasinaudodami šių dviejų programų teikiamomis galimybėmis, sukurtų meno ir gyvenimo būdo srities projektus.

WORTH partnerystės programa skirta novatoriškoms idėjoms mados ir gyvenimo būdo industrijose (įskaitant tekstilę, avalynę, odos ir kailių gaminius, baldus ir namų dekoro detales, papuošalus ir aksesuarus) remti, taip pat tarptautiniam bendradarbiavimui tarp dizainerių, gamybos ir technologijų įmonių, norinčių kurti inovatyvius produktus, kurti ir skatinti.

WORTH partnerystės programos paraiškos priimamos iki 2019 m. spalio 31 d. Atranką perėjusiems projektams siūlo finansavimą, profesionalų konsultacijas, tarptautinę projektų sklaidą, tinklaveiką.

„Re-Fream“ programa skirta menininkams ir dizaineriams, kurie bendradarbiaudami su mokslininkais ir naudodami inovatyvias technologijas sukurtų naujoviškas mados koncepcijas. 20-iai atrinktų projektų bus suteikta prieiga prie bendrų kūrimo erdvių, profesionalų konsultacijos, technologijų bazė bei skirtas iki 55 tūkst. Eur finansavimas projektui įgyvendinti. „Re-Fream“ paraiškos priimamos iki 2019 m. gegužės 30 d. 15 val.

Norinčius plačiau susipažinti su šių iniciatyvų galimybėmis ir sąlygomis 2019 m. gegužės 9 d. 14 val. kviečiame dalyvauti susitikime su WORTH ir „Re-Fream“ programų ekspertu. Pagrindinis pranešėjas – Lucas Frochoso, Ispanijos pramoninis dizaineris, turintis ilgametę patirtį 3D modeliavimo, produktų kūrimo, gamybos ir projektų valdymo projektavimo srityje.

Renginys vyks anglų kalba.

Būtina išankstinė registracija: info@dizainosavaite.lt.

Vieta: „Demoroom“, T. Ševčenkos g. 16I, Vilnius
Laikas: gegužės 9 d. 14 val.

IDIALOGUE. Su Gintare Černiauskaite apie vykusius ir vykstančius pokyčius.

Karjeros platforma „idialogue“ susivienijo su „Caffeine LT“, kad garsiai sušuktų: „Make a change!“ Pokytį skatinantis interviu šįkart bus skirtas gegužės 6–12 d. vykstančiam festivaliui „Dizaino savaitė“.

Vakarinių pokalbių ciklas: prie puodelio kavos apie profesiją ir gyvenimą su žmonėmis, kurie daro pokytį, kurie tiki savimi ir kurie įkvepia kitus.

Kviečiame dalyvauti gyvai, stebėti tiesiogines transliacijas feisbuk earba žiūrėti įrašą portale lrytas.lt.

Vienas laimingasis laimės puodelį kavos su vakaro svečiu, kai sutartu laiku besimėgaudamas „Caffeine“ kava galės gauti ne tik atsakymus į rūpimus klausimus, bet ir dozę įkvėpimo pokyčiams.

Jau penktasis pokalbis su Gintare Černiauskaite – produktų ir jų sistemų dizainere, kuriančia laisvalaikio ir sveikatingumo produktus.

Studijavusi prestižinėje Olandijos akademijoje (Design Academy Eindhoven) ir dirbusi Meksikoje, ji panaudojo pasaulinę patirtį įkurdama savo dizaino studiją „Creatus“ Vilniuje ir tęsia studijas doktorantūroje VDA. Dizainerės darbai buvo pristatyti pasaulinėse parodose Milane, Niujorke, Los Andžele, Olandijoje ir Lietuvoje. Kūrėja pelnė tris „Gero dizaino“ apdovanojimus. Savo patirtimi Gintarė dalijasi įvairiose dizaino, inovacijų, intelektinės nuosavybės konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Taip pat dėsto VDA ir Kauno technologijos universitete.

Ateik, įsikvėpk, įkvėpk – Make a change!

Vieta: kavinė „Caffeine“, Pylimo g. 19, Vilnius
Laikas: gegužės 7 d. 18 val.

Tyrimo ,,Lietuvos dizaino sektorių koordinuojančios institucijos poreikio analizė ir galimybių studija“ oficialus pristatymas ir diskusija

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, neturinčių oficialios dizaino politikos ir vienos dizaino sektorių koordinuojančios institucijos. Tai kuria nepalankią aplinką sėkmingai šalies dizaino sektoriaus reprezentacijai nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, lemia beprasmę konkurenciją, apsunkina informacijos sklaidą.

Šio tyrimo tikslas buvo atlikti Lietuvos dizaino sektorių koordinuojančios institucijos steigimo poreikio ir galimybių analizę bei sukurti tokios institucijos steigimo projekto modelį. Tyrimas siekė atspindėti dizaino lauko bendruomenės / suinteresuotųjų požiūrį į tokios institucijos steigimą, todėl buvo atlikta anketinė apklausa (iš viso apklausta 100 respondentų) ir interviu su 18 ekspertų. Šio požiūrio „iš apačios“ pagrindu, pasitelkus strateginio dizaino dirbtuvių metodą, buvo išgryninta galima Lietuvos dizaino sektorių koordinuojančios institucijos –Lietuvos dizaino biuro (LDB) – koncepcija.

Atliekant Lietuvos dizaino sektorių koordinuojančios institucijos steigimo poreikio ir galimybių analizę remtasi pagrindiniais pirminių tyrimų ir informaciniais šaltiniais, Europos Komisijos strateginiais dokumentais ir kitais nacionaliniais bei tarptautiniais dokumentais (tyrimų ataskaitos, įsakymai, teisės aktai, darbiniai dokumentai), statistikos duomenimis (Eurostatu ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis). Siūlomas Lietuvos dizaino biuro projekto modelis suformuotas remiantis atlikto empirinio tyrimo: apklausos ir ekspertų interviu (akademinės bendruomenės narių, verslo atstovų, dizainerių, politikos formuotojų), nuomonėmis bei įžvalgomis.

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius
Laikas: gegužės 8 d. 15 val.

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu info@dizainoforumas arba elektroninėje formoje: bit.ly/dizainotyrimas

RENGINYS-DISKUSIJA „FREELANCING AR SAMDOMAS DARBAS?“ + NETWORKING’AS + MUZIKA + GĖRIMAI

Sėkmingi žmonės dalysis patirtimi ir patarimais apie asmeninio
karjeros kelio atradimą, svajonių darbo paieškas ir aspektus, padėjusius nuspręsti, koks darbo pobūdis kiekvienam priimtiniausias. Galbūt ieškote darbo, verslo partnerio ar kur atlikti praktiką? Antroje dalyje galėsite pabendrauti su diskusijos dalyviais, įmonių atstovais, pasikeisti kontaktais.

Diskusijoje dalyvaus:

  • Benediktas Gylys – 29 metų interneto verslininkas, vieno aktyviausių Lietuvos paramos fondų įkūrėjas, knygos „Bitonomija. Įvadas į pirmą milijoną internetu” autorius ir Žinių radijo laidos „Sėkmės gylis” vedėjas.
  • Salvita Bingelytė – grafikos dizainerė, pelniusi tarptautinius apdovanojimus, įkūrusi dizaino studiją Salvita Design.
  • Lietuvos dizaino forumo vykdomoji direktorė Gražina Bočkutė.

Diskusiją moderuos Rasa Janina Jusionyte.

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija: https://forms.gle/GqiXzZEgphrpLjHz6

Vieta: Vilniaus dailės akademija, „Titanikas“, 1 aukšto kiemelis, Maironio g. 6, Vilnius
Laikas: gegužės 11 d. 17 val.

DIZAINAS KVADRATU | KAUNAS

Vakaras žinutėms ir įkvėpimui. Gairės – #dizainas, jo #progresas. Susitikimas klausyti ir stebėti dizaino suburtų žmonių pasakojimus.

Jei nori ką nors papasakoti, registruokis čia – > https://forms.gle/LQKSdNnfXjpjtYiQA

Formatas: vaizdiniai pranešimai iki 8 min. daugiau info – registracijoje.

Kultūringas vakaras atviras visiems klausytojams.

Vieta: Kavinė Kultūra
Laikas: gegužės 6d. 17-19val.

Užsklandos nuotrauka: currant

Back To Top