DIZAINO SAVAITĖ 2016 | Kaunas
Jau penktus metus iš eilės festivalis DIZAINO SAVAITĖ į dizainerišką fiestą įtraukia ir Kauno miesto bendruomenę.
Šiais metais svarbiausi festivalio renginiai būrėsi pačioje miesto širdyje įsikūrusiuose „Pieno centro“ rūmuose.
Patalpos anksčiau tarnavę kaip parduotuvės, užkandinės, kirpyklos, biurai ir butai tapo pilni DIZAINO SAVAITĖ 2016 renginių: viršutiniuose aukštuose vyko parodos, seminarai, konferencijos, pristatymai, kūrybinės dirbtuvės, užsiėmimai vaikams bei Lietuvos dizainerių mugė KODAS|477. Taip pat visą gegužės pirmąją savaitę Laisvės alėjoje praeivių ir dalyvių nuotaiką kurstė „Lietuvos DJ Asociacija“, o sklandų informacijos srautą užtikrino lauko palapinėje įsikūręs „Dizaino Savaitės 2016“ savanorių štabas.
Viena pagrindinių renginio idėjų bei aktualijų šiemet – antrinis dizainas kaip kūrybos technika, kurią taikant nebenaudojami daiktai rekonstruojami į kokybiškus, stilingus ar modernius sprendimus. Dažnai visuomenės kaip bevertė materija vertinami daiktai: senos kėdės, indai, stiklo dirbiniai ir kiti nenaudojami daiktai festivalio metu buvo paversti naujais baldais, interjero detalėmis, šviestuvais ir pan. Temą nagrinėti padėjo ir kviestiniai festivalio svečiai iš Suomijos: Henrik ir Isa Enbom. Visuomenei buvo pristatyta šių menininkų parodą „Real Life Playback“ („Tikro gyvenimo atgarsiai“). Prie antrinio dizaino idėjos suvokimo ir vystymo socialinis projektas „Kūrybos kampas 360“ skatino prisidėti ir visuomenę. Parodoje „SENA yra NAUJA“ meno mylėtojai ir kūrybingi žmonės galėjo kurti savo objektą – suteikti senam daiktui naują paskirtį ar išvaizdą.
Daug dėmesio festivalio metu skirta ir dizaino kaitai bei persipynimui laike. Šia tematika pristatyta daugiau nei 30 įvairių parodų: nuo „vintažinių“ baldų iki Kauno Dramos teatro afišų.
Šiais metais į festivalį aktyviai įsitraukė ir Kauno technologijos universitetas (KTU). Universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Medžiagų inžinerijos katedra pristatė parodas „Linomagija III“ ir „KTU diplomo link“, o katedros lektoriai pakvietė į paskaitų ciklą „Nuo technologijų iki dizaino ar atvirkščiai?“. KTU studentų miestelyje prie Statybos ir architektūros fakulteto veikė ir skulptūrinė instaliacija „Formų biblioteka“.
Nacionalinis Kauno dramos teatras prie festivalio prisidėjo bendrovės rūmuose pristatydamas spektaklių plakatų parodą „Praeitis – neišsemiamas lobynas šiandienos kūrybai”, menančią šio teatro kūrybinį kelią nuo 1959 m. iki šiandienos. Taipogi, senuosiuose rūmuose buvo galima rasti juvelyrikos, stiklo ir fotografijos parodų. Jungtys tarp praėjusio laiko bei šių dienų visuomenės taip pat puikiai iliustruotos ir keletoje dirbtuvių: Kauno Nemuno Krantinės atgaivinimo iniciatyva „TẽKA: Kauno kultūrinio gyvenimo priartėjimas prie vandens“ bei kūrybinėse dirbtuvėse su NYKOKA projekte „Veidasienė”.
„Kauno foto klubas“ su iniciatyvos autoriumi fotografu Regimantu Meilučiu pristatė unikalų projektą – ant vienos iš „Pienocentro“ pastato lauko sienų eksponuojamą didžiausias cianotipijos darbą Lietuvoje – „Gyvybės medis“.
Festivalio tradicija tapęs projektas „Dizainovacija“ vėl atnaujino daugelio Kauno Laisvės alėjoje bei senamiestyje įsikūrusių kavinių bei parduotuvių vitrinas. Projekte dalyvaujančios vitrinos tapo ekspozicijų erdve jauniems ir jau žinomiems dizaineriams, o miesto gyventojus ir svečius pakvietė į alternatyvų miesto turą.
DIZAINO SAVAITĖ 2017 – gegužės 1-7 dienomis. Daugiau informacijos apie renginį: dizainosavaite.lt // Facebook // Instagram // info@dizainosavaite.lt.