skip to Main Content

Dizaino savaitė 2020. KINAS

Westwood: pankė, ikona, aktyvistė/2018 | dokumentika | rež. Lorna Tucker

Vivian Westwood – maištaujanti pankė, pripažinta kūrėja, aktyvi kovotoja ir iškili mados ikona. Kadaise pradėjusi pankų judėjimą ir savo išskirtiniu stiliumi sudrebinusi mados pasaulį, šiandien ji vadinama viena įtakingiausių pastarojo meto kūrėjų. Filmas leis pamatyti Vivian gyvenimą iš labai arti – išskirtiniai dokumentiniai kadrai fiksuoja tikrąją mados ikonos kasdienybę, pokalbius ir mados namų užkulisius. Filme ji prisimena ryškiausius savo gyvenimo momentus, dalinasi mintimis apie kūrybą, maištą, savo santykįsu mada ir ekologija. Atvirai apie Vivian pasakoja ir patys artimiausi jos žmonės, o jų istorijas papildo unikali archyvinė medžiaga. „Westwood“ – tai įkvepianti istorija apie išskirtinę asmenybę, kūrybą ir drąsą būti savimi.

Anonsas: https://youtu.be/G8kF_Mp-evE

Vieta: Kino Tetras PASAKA, Šv. Ignoto g. 4, Vilnius
Laikas: rugsėjo 22 d., 18:15 val. 

Vieta: „Kino Deli“, A. Smetonos g. 5, Vilnius
Laikas: rugsėjo 22 d., 18:30 val. 

Vieta: Kino Tetras PASAKA, Paupio g. 26, Vilnius
Laikas: rugsėjo 24 d., 18:30 val. 

Vieta: Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62, Kaunas
Laikas: rugsėjo 27 d., 16 val. 

Žanas Polis Gotjė: sapnas, vizija, šou/2019 | dokumentika | rež. Yann L’Hénoret

Paryžietis Jean’as-Paul’is Gaultier yra vienas skandalingiausių mūsų laikų mados dizainerių pasaulyje. Dažnai „enfant terrible“ tituluojamas menininkas visuomet buvo maištingas, ekstravagantiškas, šokiruojantis ir nevengiantis konfrontacijų. Tačiau šiame filme pasakojama istorija yra apie išskirtinį įvykį, kuriuo dizaineris pranoko pats save.

Dar būdamas paauglys, J.-P. Gaultier susižavėjo kabareto namais „Folies Bergère“. Devintoje (Operos) Paryžiaus apskrityje iškilęs pastatas pirmąkart duris atvėrė 1869 m., kaip operos teatras. Tačiau gana greitai rimtesnį teatro repertuarą pakeitė lengvesnės operetės, populiariosios muzikos vakarai ir gimnastų pasirodymai. Vienas garsiausių pasirodymų ne vien „Folies Bergère“ istorijoje, bet apskritai pasaulio popkultūroje įvyko 1926-aisiais, kuomet juodaodė dainininkė ir šokėja Josephine Baker prieš publiką pasirodė vien su iš bananų pagamintu sijonu. Užuomina į šį pasirodymą, beje, šmėkšteli ir filme rodomame J.-P. Gaultier šou „Freak and Chic“.

Pagrindine šio išskirtinio renginio siužetine linija dizaineris pasirinko savo paties gyvenimo istoriją. 40 metų trunkančios karjeros retrospektyvoje sutilpo viskas: mada, kinas, šokis, teatras ir ekstravagancija. Prieš žiūrovų akis prabėga sunki būsimojo dizainerio paauglystė, patyčios mokykloje ir skausmingos seksualinės tapatybės paieškos. Tarsi kaleidoskope, scenoje šmėkščioja pirmieji dizainerio žingsniai mados pasaulyje, nuolatinė iššūkių paieška, drąsūs sprendimai, skaudžios netektys ir didžiausi šlovės momentai. Prieš apstulbintų žiūrovų akis vėl sumirga garsieji „Penktojo elemento“ kostiumai, dar garsesnis 1990-aisiais Madonos dėvėtas korsetas su styrančiomis krūtimis, pliušiniais meškučiais aptaisyti raumeningi šokėjai, sadomazochistiniams žaidimams pritaikyti apdarai ir daugybė kitų, su niekuo nesupainiojamų dizainerio darbų.

Anonsas: https://youtu.be/yN8tpufrVqg

Vieta: „Kino Deli“, A. Smetonos g. 5, Vilnius
Laikas: rugsėjo 23 d., 18:30 val. 

Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija/2018 | dokumentika | rež. Frederic Tcheng

Rojus Halstonas Frovikas, savo antrąjį vardą pavertęs puikiai atpažįstamu prekės ženklu, buvo bene pirmasis JAV dizaineris, tapęs tikra popkultūros žvaigžde. Amerika apie Halstoną išgirdo 1961 m., kuomet jo modeliuotą skrybėlaitę Džono F. Kenedžio inauguracijos metu dėvėjo prezidento žmona Žaklina. Tačiau didžioji šlovė atėjo aštuntajame dešimtmetyje, kuomet dizainerio kurti kašmyro vilnos ir „ultrasuede“; mikropluošto rūbai tapo tikru disko eros simboliu. Padėjo ir geniali dizainerio viešinimo strategija: Halstonas buvo pirmasis, į savo kolekcijų pristatymus ėmęs kviesti Holivudo ir muzikos pasaulio žvaigždes. Deja, pora nesėkmingų investicijų bei abejotinų verslo sprendimų ilgai ir kruopščiai statytą mados imperiją sugriovė vos per kelis mėnesius. Būdamas 57-erių, 1990 m. Halstonas mirė nuskurdęs ir visų pamirštas.

Anonsas: https://youtu.be/wVMz7DE1Osg

Vieta: Kino Tetras PASAKA, Paupio g. 26, Vilnius
Laikas: rugsėjo 23 d., 20:15 val. 

Vieta: „Kino Deli“, A. Smetonos g. 5, Vilnius
Laikas: rugsėjo 24 d., 18:30 val. 

Back To Top