skip to Main Content

Lietuvos dizaino prizas | Publikos balsavimas

„Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir dizainerių darbams – atrasti ir paminėti. Dizaino objektus konkursui teikia gamintojai ir dizaineriai, darbus pagal bendrą reglamentą vertina nepriklausoma tarptautinė komisija.

Šiais metais konkursui gauta per 250 paraiškų, kurios pasiskirstė dešimtyje kategorijų: baldai ir šviestuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, leidinys, kostiumo dizainas, mados aksesuarai, paslaugų ir socialinis dizainas, produkto / industrinis dizainas, vizualinis identitetas. Papildomas prizas antrus metus iš eilės bus skiriamas ir publikos favoritui, kuris renkamas balsuojant portale „15min“.

Oficiali apdovanojimų ceremonija, kurios metu paaiškės konkurso nugalėtojai, bei festivalio DIZAINO SAVAITĖ 2017 atidarymas vyks gegužės 2 dieną, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje. Po apdovanojimų ceremonijos čia pat duris atvers ir konkurso nugalėtojų darbų ekspozicija, kuri veiks iki birželio 20 d.

Publikos favoritu pretenduoja tapti:

Panama Banana“ (diz. Agota Rimšaitė)

Panama Banana“ yra lauko baldas, skirtas aktyviam poilsiui paplūdimyje. Tai yra ir hamakas, ir futbolo vartai, kurie lengvai susiskleidžia, tad užima išties mažai vietos bei juos patogu neštis. Puiki kombinacija aktyviam poilsiui paplūdimyje!

T-LAB (diz. Agnė Vyšniauskaitė)

T-LAB lietuviškos arbatos laboratorija, moderniai reprezentuojanti Lietuvą bei lietuviškas tradicijas tarptautiniuose renginiuose. Projektas teikia edukacinę naudą, skatina sveikatingumą ir įtraukia į nuotaikingą savarankišką arbatos gaminimo procesą, kuris paremtas žmogaus pažintiniais pojūčiais: rega, uosle, lytėjimu ir ragavimu.

Kvapų lazdelė „The Essence Wand“ (diz. Barbora Adamonytė-Keidūnė)

Kvapų lazdelė „The Essence Wand“ – modulinė sistema su viduje esančiais eteriniais aliejais. Kvapai veikia maitinimosi įpročius ir potyrius dienos cikle, todėl kvapų lazdelė buvo sukurta ne išoriniam (pvz., kvepalai), o vidiniam stimuliavimui – uostymui. Kvapų lazdelė – tipologiškai naujas kvapų kultūros objektas, gerinantis savijautą ir gyvenimo kokybę.

Skaros sekančios pasakas“ (diz. Gabrielė Ugnė Petrauskaitė)

Vaiko ir senelių santykių glaudumas yra idėjinis projekto pagrindas. Ryšio perdavimo objektu tapo skara, kuri komunikuoja pasitelkiant pasakos formą. Lietuvių liaudies stebuklinės pasakos yra turtingos mistiškų simbolių, stebuklingų daiktų bei gamtos motyvų – visa tai tapo svarbiais elementais kuriant pasakų iliustracijas.

BUNNY (diz. „Inblum“, gamintojas UAB „Sedes Regia“)

Mielą ir jaukų naminį gyvūną primenantis krėslas BUNNY sušvelnina formalų darbo aplinkos toną. Mylimas ir nereiklus biuro kolektyvo augintinis provokuoja šypseną ir netriukšmaudamas spinduliuoja pozityvią energiją. Tai ilgaamžis baldas neformaliems biuro pasitarimams ar pasisėdėjimas.

5. BUNNY-min

T-RO (diz. Gabrielė Žilinskaitė)

Pagrindinė kėdės idėja – sausas mazgas, laikantis visas kėdės dalis tvirtai sujungtas naudojant virvės įtampą (atsilaisvinusią virvę galima įtempti pasukant medinę detalę kėdės apatinėje dalyje). Svarbi ne tik kėdės konstrukcija, bet ir galimybė keisti virvės spalvas, taip pritaikant ją konkrečiam vartotojui.

6. T-RO-min

Kavinės „Strange Love“ interjeras (diz. Vilius Dringelis, Daumantas Vladarskis)

Kavinė „Strange Love“ (liet. keista meilė) yra įsikūrusi Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sodo prieigose. Kuriant kavinės interjerą kreiptas dėmesys į šviesią aplinką, siekta išryškinant pagrindinius kavinės objektus – augalus ir suprojektuotus elementus. Skatinant sveiką gyvenimo būdą, įrengta nemokama vandens stotelė. Interjere panaudotos griežtos formos, prie sieninių stalų sienų pritvirtinti veidrodžiai, kviečiantys papietauti su savimi.

7. Strange Love-min

Smartblock“ (diz. Marcelė Kuliešiūtė, klientas UAB „Rio Lindo“)

Smartblock“ yra originalus stalo aksesuaras, padėsiantis sukurti harmoningą darbo aplinką. Jis susideda iš atskirų modulinių elementų, skirtų įvairiems kasdieniniams daiktams – telefonui, rašikliams, kortelėms ar kitoms smulkioms detalėms. Šio objekto forma moduliuojama pagal poreikį – sukuriama erdvė kūrybingumui!

8. Smart Block-min

Open House Vilnius“ vizualinis identitetas (diz. Lina Marcinonytė, klientas VšĮ „Architektūros fondas“)

Open House Vilnius“ – kasmetinis architektūros renginys Vilniuje. Atviros architektūros savaitgalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Atvira „O“ raidė tapo minimaliu ir elegantišku simboliu, keliančiu aliuziją į rakto skylutę, taip pabrėžiant atradimo bei pažinimo jausmą.

9. Open House-min

Palinkstantis triratis motociklas „Ako“ (diz. Lukas Avėnas)
„Ako“ apjungia labiausiai vertinamas savybes automobilių ir motociklų pasauliuose. Siekiama vairuotojams suteikti natūralaus, pilnai mechaniško vairavimo potyrį, neprarandant visiškos kontrolės ir taip užtikrinant saugumą, bei vairavimą paversti malonumu.

10. AKO-min

Back To Top