skip to Main Content

Lietuvos dizaino prizas: publikos balsavimas

Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS- tai nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje: Lietuvos įmonių produkcijai ir dizainerių darbams. Šiais metais konkursui gauta per 180 paraiškų, o apdovanojimai vyks jau penktą kartą. Iškilmingos ceremonijos metu už 12 geriausių gaminių bei tris projektus įteikiamas Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS. Taip pat skiriama ir 15 konkurso diplomų. Šiais metais ypatingą prizą daugiausiai skaitytojų dėmesio sulaukusiam dalyviui skirs ir festivalio informacinis partneris 15min.

Oficiali apdovanojimų ceremonija bei festivalio DIZAINO SAVAITĖ 2016 atidarymas vyks gegužės 2 dieną, Vilniaus Rotušėje, kur čia pat bus galima aplankyti ir konkurso nugalėtojų darbų ekspoziciją, kuri veiks iki gegužės 16 dienos. Kol tarptautinė komisija sprendžia, kurie iš 180 pareiškėjų yra verčiausi gauti prizus, kviečiame išrinkti vieną iš dešimties 15min komandos atrinktų darbų ČIA.

1.Baldų komplektas ,,NEXT“ (kosmetinis staliukas su kėdute ir šviestuvu)
Dizaineris: Jorūnas Šikšna / Vilniaus dailės akademija Telšių fakultetas.

Baldų komplekto konstrukcija padaryta iš kvadratinio pilnavidurio metalo 10×10 mm. Medinė dalis pagaminta iš klevo medienos. Kosmetinis staliukas turi stalčių, kuriam slankiojimo bėgeliai padaryti iš medžio. Kėdutės konstrukcijos forma ir dydžiai pritaikyti prie kosmetinio staliuko. Šviestuvo viršus yra nuimamas ir pridedamas magneto pagalba. Apšvietimas yra belaidis. Baldų komplektas yra minimalistinis, ergonomiškas.

1. Jorūnas Šikšna. Baldų komplektas NEXT.2. Lininių servetėlių rinkinys ,,Tradiciniai pietūs”
Dizaineris: Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė / UAB “Nord DECO”.

Lininių servetėlių komplektas “Tradiciniai pietūs” – tai šmaikštus namų ir restoranų dekoravimui skirtas stalo tekstilės rinkinys. Net ir belaukiant savo užsakyto patiekalo restorane, nesijausite sėdintys prie tuščio stalo. O realistiniai maisto vaizdai įaudrins jūsų vaizduotę ir dar labiau sužadins apetitą. Šis tekstilės dizaino projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su įmone UAB “Nord DECO”/ “Lietuviški gaminiai”.

2. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. Lininių servetėlių rinkinys „Tradiciniai pietūs“.
3. Indų kolekcija ,,Giria”
Dizaineris: Evelina Kudabaitė / Vilniaus dailės akademija.

Giria – tai indų kolekcija, balansuojanti tarp jutiminės patirties, formos bei spalvos. Pagaminta iš medžių žievių bei lapų pigmentų, apjungiant kulinarijos bei keramikos sritis.

3. Evelina Kudabaitė. „Giria“.
4. Kavinė „Kavalierius“
Dizaineris: Ramūnas Manikas / „Kavalierius“.

„Kavalierius“ – vadinamosios “trečiosios bangos” kavinė, įkurta Panevėžyje. Čia siūloma paragauti įvairių rūšių kavos bei pabandyti skirtingus jos paruošimo būdus. Interjere dominuoja grindų plytelių, metalo konstrukcijų, langų rėmų, lentynų bei baldų detalių juodai-pilki atspalviai. Prie jų dera tamsiai rudi, juoda patina dengti faneros baldai bei angokraščiai. Tamsūs tonai dar labiau išryškėja šviesiai pilkų sienų fone. Intrigos šiai spalvinei kompozicijai suteikia kambarinių gėlių žaluma. Tai pat žaismingumo prideda vienos sienos apdailai bei keliems stalviršiams panaudotas dinamiškas geometrinis raštas iš plytelių. Pastebimas akcentas – minkštasuolis, aptrauktas natūralia oranžinės spalvos oda. Ant vienos iš vidaus sienų esantis logotipas iš neono vamzdelių imituoja lauko reklamą ir bendrai su visais kitais elementais kuria išskirtinį interjero braižą. Taip pat šiam objektui buvo sukurtas logotipas, vidaus ir išorės reklamos iškabų dizainas.

4. Ramūnas Manikas. „Kavalierius“.
5. Noema Paper House
Dizaineris: Aistė Stragytė ir Žydra Pintverytė

Noema Paper House – unikalus ir kitoks požiūris į laiko planavimą ir idėjas. Popieriaus namai akcentuoja išskirtinio dizaino popieriaus gaminių kūrimą, rankų darbo viršelius, ypatingą dėmesį medžiagų kokybei bei harmoningą erdvę dienos planams bei mintims.

5. Aistė Stragytė ir Žydra Pintverytė. „Noema Paper House“.
6. „Linen Tales“ identitetas
Dizaineris: Dovydas Stonkus.

Sukurtas identitetas „Linen tales“ prekiniam ženklui, atspindintis pagrindines prekės ženklo vertybes, bei vizualiai perteikiantis prekės ženklo šūkį „Linen tales are infinite. Find yours“.

6. Dovydas Stonkus. „Linen Tales“ identitetas.
7. La Naya šokoladas
Dizaineris: Gabija Platūkytė. Iliustracija: Graphic a lot (Ieva Stasevičiūtė, Eglė Čiučiulkaitė). Tekstai: Lina Simutienė. Nuotraukos: Romanas Dzinzeleta.

Sudėjus visus skonius į eilę matomas vienas paveikslas – vaizdas iš La Naya kasdienybės. Kiekvienam skoniui atrinkta jį atspindinti spalva ir sukurta istorija, pagal tai sukurtas vienas piešinys. Jis išskaidytas dalimis taip įvedant kiekvieną skonį ir sujungiant juos į visumą.

7. Gabija Platūkytė. „La Naya“ šokoladas.
8. Ledinukai SPORTAS
Dizaineris: Elvita Brazdylytė, Smiltė Bagdžiūnė / UAB “ATUTU”.

Sportine stilistika sukurti keturių vaisinių skonių ledinukai. Savo dizainu šie valgomi objektai provokuoja burnos raumenis.

8. Elvita Brazdylytė, Smiltė Bagdžiūnė. Ledinukai SPORTAS.
9. Kūdikių vežimėlis „Air Shield“
Dizaineris: Dominykas Budinas / Vilniaus dailės akademija.

„Air Shield“ yra kūdikių vežimėlis sukuriantis saugų ir sveiką mikroklimatą. Oras yra išvalomas nuo taršos oro filtruose ir vaikas gali sveikai kvėpuoti. Gaminys skirtas tėvams, kurie augina savo vaikus užterštuose miestuose.

9. Dominykas Budinas. „Air Shield“.
10. HELLO!MOON kepurė su šviesą atspindinčiu bumbulu
Dizaineris: Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė.

HELLO! MOON megzta kepurė savo paslaptį atskleidžia sutemus: jos bumbulas atspindi šviesą! Vos tik pasiekus šviesos srautą, atšvaito funkcija „įsijungia“ ir bumbulas pradeda spindėti tamsoje. Dienos metu ši funkcija tampa matoma fotografuojant su blykste. Sukurti tokią kepurę įkvėpė mistinė Mėnulio savybė atspindėti šviesą.

Copyright © Kernius Pauliukonis

Back To Top