skip to Main Content

Lietuvos Dizaino savaitė 2023

Dizaino savaitės 2023 įvaizdį sukūrė grafikos dizaineris Pijus Burakas.

2023 m. birželio 5 – 11 dienomis šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Alytus, Telšiai ir Anykščiai – pasiners į dizaino fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami pasinerti į naujų įvaizdžių paieškas: sau, namams bei verslui. 

Tema ir spalva

Organizatoriai skelbia dizaino savaitės 2023 temą – #Iššūkiai. Tai organizatorių kvietimas susidurti su provokacijomis akis į akį ir išdrįsti drauge kurti toliau, dizaino priemonėmis spręndžiant kasdienybėje kylančias problemas. 

Spalva Viva Magenta – tai „Pantone“ paskelbta metų spalva. Dizaino savaitės organizatoriai perduoda žinią, jog 2023 metų spalva skelbiama „netradiciniu atspalviu – netradiciniam laikui“. Energija ir drąsa pulsuojantis tonas skatina optimizmą ir kviečia eksperimentuoti, puikiai atspindėdamas temos #Iššūkiai charakteristiką.

Kadangi dizaino iššūkiai prasideda nuo grynos matematikos arba pastarosios persirengusios filosofijos rūbu – šių metų Dizaino savaitės plakatas primena senovės graikų mokslininką Euklidą. O tiksliau – jo pirmojo aprašytą aukso pjūvį, kitaip vadinamą harmoniniu santykiu arba dieviškąja proporcija. Nors manoma, jog ir Senovės Egipte piramidės buvo statomos remiantis aukso pjūvio teorija, IV a. Euklidas šį santykį panaudojo būtent taisyklingų penkiakampių ir dešimtkampių braižyboje. Vėliau daugybė mokslininkų aprašė ir panaudojo dieviškąją proporciją atrasdami sprendinius, o menininkai sukūrė daugybę sistemų. Muzikoje aukso pjūvis išryškina harmoniją ir suteikia dinamiką, skulptūroje – kuria tobulas proporcijas, architektūroje – padeda išpildyti funkcionalumą.

Festivalis yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis. Sužinokite daugiau www.700vilnius.lt.

Registracija vyksta iki kovo 31 d. Registruotis galima ČIA. Pavėlavusiems mokesčiai bus dvigubinami.
Back To Top