skip to Main Content

Paroda ORŲ DIENORAŠČIAI

Festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje veiks tarptautinė paroda „Orų dienoraščiai“.

Paroda sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus apsilankė Islandijoje, Grenlandijoje ir Farerų salose tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietos menininkų ir dizainerių kūrybiškumą.

Kitaip nei tradiciniai antropologai, pateikiantys mokslinį požiūrį į studijuojamas vietos bendruomenes, S. Cooper ir N. Gorfer savo stebėjimus transformuoja į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas. Jų patirtis perteikiama surežisuotais portretais, pilnais simbolikos, spalvų sluoksnių ir tekstūrų. Kiekvienas portretas, kaip galima pastebėti iš eksponuojamų tekstilės instaliacijų, buvo kuriamas kartu su vietiniais mados dizaineriais.

CooperGorfer_WD_TheHerder

Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Vietoj to akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietos išteklių kūrimą.

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

Parodos lankymo laikas: gegužės 7 – rugsėjo 8 d., II–VI 11–18 val., VII 11–16 val.

Ekskursija po parodągegužės 7 d. 15 val. Ekskursiją ves Kristín Ingvarsdóttir (Šiaurės šalių namai Reikjavike).

Parodos atidarymasgegužės 7 d. 18 val.

Diskusijagegužės 7 d. 16 val. Tema: „Tvari mada – poveikį aplinkai mažinanti socialiai angažuota industrija“. Dalyvauja: Steinunn Sigurðardóttir (Islandija), Guðrun Rógvadóttir (Farerai), Tone Skårdal Tobiasson (Norvegija), Victoria Dias (Lietuva), Dainius Bendikas (Lietuva), Audronė Drungilaitė (Lietuva). Renginys vyks anglų kalba.

Back To Top