skip to Main Content

Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj

Data: 2021-10-11 – 2021-12-11
Laikas: 00:00 – 00:00
Renginys.

Miestas: Kaunas
Vieta: KTU Santakos Slėnis / KTU Santaka Valley
Adresas: K. Baršausko g. 59
Google maps nuoroda

Šiandien tvarumo tema tampa kasdienybe. Vienkartinio naudojimo plastiko gaminius keičiame į daugkartinius, draugiškesnius aplinkai, domimės sveiku maistu, tvariais drabužiais. Anksčiau daiktai buvo pakartotinai naudoti ne pagal paskirtį dažniausiai dėl resursų trūkumo, taupumo ar tiesiog dėl tvarios gyvenimo pozicijos. Pasak poeto avangardisto Salio Šemerio, tarpukario Lietuvoje „buvo tvirtai įsitikinta, kad darbu, taupumu ir tvarkingumu sukuriamas ne tik šeimos gerbūvis, bet pasiekiama visos tautos gerovė“. Dabar tvarumas – tai ne tik aplinkosaugos, bet ir daugelio kitų sričių, pavyzdžiui – mados, reikalas.

Paroda „Antras gyvenimas: tvarumas vakar, šiandien, rytoj“ atskleidžia, kaip, bėgant laikui, pakeičiama pirminė daiktų paskirtis, siekiant juos išsaugoti, kuo ilgiau naudoti ar perdirbti. Parodoje eksponuojami Lietuvos liaudies buities muziejaus fonduose saugomi eksponatai bei muziejininkų buityje naudoti daiktai – baldai, drabužiai, tekstilės dirbiniai, įvairūs buities ir ūkio įrankiai, amatininkų darbo priemonės, žaislai.

Parodos partneris Kauno Technologijos Universiteto Dizaino centras pristato tvarios mados aktualijas atspindinčią dizainerio dr. Kęstučio Lekecko kolekciją „Re-Created“, sukurtą iš ypatingai prabrangių ir kokybiškų natūralaus pluošto audinių likučių.

Chronologinės parodos ribos – nuo XX a. pradžios iki dabar.

Autorių tikslas – skatinti ekologišką, tvarų gyvenimo būdą ir, semiantis idėjų iš praeities, mažinti vartojimą.

KTU Mechanikos Inžinerijos ir Dizaino Fakultete (MIDF) vykdomos studijų programos siekia ugdyti tvarų požiūrį ir gebėjimus kurti žiedinės ekonomikos principais paremtus produktus. Pramoninio dizaino inžinerijos ir Mados ižinerijos studijų programose suteikiamos žinios apie darnųjį vystymasi, bei metodus tvarių produktų kūrimui. Ugdoma tvari dizaino kultūra ir dizainu grindžiamas mąstymas. Magistro studijose siūloma inovatyvi „Žiedinio dizaino“ MA+ programa, kurią gali rinktis daugelis KTU magistro studijose studijuojančių studentų.

Back To Top