skip to Main Content

Dizaino dokumentika

Data: Spalio 5 d. – spalio 17 d.
Laikas: 12:00 – 18:00
Renginys.

Miestas: Vilnius
Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
Adresas: Arsenalo g. 3A, Vilnius
Google maps nuoroda

Kiek yra dizaino kategorijų ir kokia yra šiuolaikinio lietuviško dizaino „sudėtis“? Ar egzistuoja lietuviškas dizaino identitetas ir jei taip, koks jis? Kokia geriausia dizaino edukacijos forma Lietuvoje? Naujausiame projekte „Dizaino dokumentika – trumpametražiai pasakojimai apie šiuolaikinį lietuvišką dizainą“ į klausimus bando atsakyti „Lietuvos Dizaino forumas“ bei dizaino sektoriaus atstovai.

Šis projektas yra skirtas dokumentuoti šiuolaikinį dizainą, praveriant įprastai uždaras dizainerių kūrybinės virtuvės duris. Dokumentikoje Lietuvos dizaino atstovai bei studijos dalinasi kūrybos procesu, patirtimi, mintimis apie Lietuvos dizaino sektorių, pagrindiniais iššūkiais, ir įkvėpimu jaunajai kartai. Siekiama, kad šių vaizdo įrašų visuma atskleistų šiuolaikinio lietuviško dizaino kultūrą ir taptų vertinga laikmečio kūrybinio paveldo dokumentacija bei turtingu šaltiniu šalies dizaino identiteto sampratos formavimui ir tolimesniems šio lauko moksliniams tyrinėjimams.

Dizaino dokumentiką, apie pasižymėjusius dizainerius, sudaro 11 trumpo metro epizodų, kurie yra papildomi atskiru, įvadiniu, vaizdo įrašu. Pastarajame dizaino sektoriaus atstovai kalba apie lietuviško dizaino identitetą, reikiamus pokyčius, siekiant vienyti dizaino sektorių bei kartu vystyti bendrą dizaino politiką.

Parodoje išvysite visus epizodus bei juos atspindinčias ekspozicijas.

Back To Top