skip to Main Content

Dizaino savaitės kinas

Data: 2021-10-12 – 2021-10-16
Laikas: 19:30 – 17:00
Renginys.

Miestas: Vilnius
Vieta: Kino teatras ,,Kino Deli”
Adresas: A. Smetonos g. 5, Vilnius
Google maps nuoroda

Jau trečius metus kino teatras Kino Deli kviečia visus ,,Dizaino savaitės” dalyvius pamatyti išskirtinius, su mada, dizainu ir kūryba susijusius filmus.

Šiais metais repertuare – du filmai. Lietuvių režisierės Linos Plioplytės dokumentika ,,Amžinai stilingos” (2014 m.) ir dokumentinis filmas ,,Helmut Newton: begėdiškas grožis” (2020 m.)

Apie filmą ,,Amžinai stilingos”:

„Amžinai stilingos“ – tai akibrokštas jaunystės kulto apsėstai Vakarų kultūrai. Režisierės filmuojamos 62 – 95 metų damos – drąsios, nepriklausomos, ryškios ir stilingos niujorkietės. Jos nedūsauja dėl prabėgusios jaunystės, o džiaugiasi kiekviena diena. Moterys važinėja spalvingais dviračiais, plepa su draugėmis, lankosi vakarėliuose, eksperimentuoja su individualiu stiliumi ir mokosi naujų dalykų, kuriems vis neatrasdavo laiko. Mada šiame filme tampa saviraiškos priemone, leidžiančia senti pakelta galva.

Apie filmą ,,Helmut Newton: begėdiškas grožis”:

Gražiausios Holivudo moterys buvo kultinio fotografo Helmuto Newtono kūrybos įkvėpimas. Laužydamas nusistovėjusias normas H. Newtonas ikoniškuose kadruose įamžino tokias kino ir mados pasaulio legendas kaip Ana Wintour, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini. Dabar jos dalinasi prisiminimais ir pateikia savo interpretacijas apie prieštaringai vertinamo genijaus gyvenimą ir kūrybą. Provokuojančiai moteris vaizduojantys kadrai iki šiol kelia klausimą: jos menininko akyse buvo subjektai ar objektai? H. Newtonas šiemet būtų šventęs savo šimtąjį gimtadienį, tad šis filmas – gimtadienio dovana visiems fotografijos menui neabejingiems žiūrovams.

Kino seansai vyks spalio 12, 14 ir 16 dienomis.

Bilietai internetu: www.kinodeli.lt

Back To Top