skip to Main Content

KŪNAS, ISTORIJA, TYRIMAS

Data: 2021-10-05 – 2021-11-17
Laikas: 12:00 – 18:00
Renginys.

Miestas: Vilnius
Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus
Adresas: Arsenalo g. 3A, Vilnius
Google maps nuoroda

Šių metų „Dizaino savaitei” skirtoje parodoje Tekstilės meno ir dizaino katedra pristato pačius naujausius– 2020/2022 metais sukurtus Studentų darbus. Penki parodos Autoriai analizuoja ir kuria rūbą skirtingomis metodikomis, siekdami skirtingų tikslų.

Jolantos Sendaitės-Paulauskienės tyrimuose simbiozės tema tampa ilgalaikių tvarios laboratorijos eksperimentų, siekiančių sukurti naują auginamą ekologišką materiją iš bakterinės celiuliozės, tikslu.

Augustės Zukaitės transformuojamas daugiafunkcinis objektas vienu metu ir eksperimentinis rūbas, atskleidžiantis trapų žmogaus ir gamtos ryšį, ir abstraktus erdvinis meno objektas išsilaisvinęs iš kūno formos gniaužtų.

Vytautės Račiūnaitės kostiumų ir skulptūrinių objektų/aksesuarų kolekcijoje rūbas ir audinio raštas tampa pretekstu diskusijai lytiškumo bei psichologinės savimotyvacijos temomis.

Gretos Matevičiūtės kolekcija aprėpia plačias žodžio „NEPATOGU“ konotacijas. Minimalistinėmis premonėmis atskleisdama kūrinio pagrindinę mintį, autorė žiūrovus įtraukia į juslines patirtis, bei diskusijas apie nepatogius socialinius, ekologinius aprangos tekstilės gamybos ir dėvėjimo klausimus.

Mervyn Davids įkurto prekinio ženklo „Ettan Etai“ kolekcija – tai jaunatviškas ir funkcionalus dizainas, kuriamas pasitelkiant skirtingų, dažnai neįprastų kostiumo dizaine tekstilės technikų bei audinių jungtį, rankų darbo detales, autorinius gatvės stiliaus piešinius.

Parodoje taip pat eksponuojami autorinio dizaino audiniai, kurti Tekstilės meno ir dizaino katedrai bendradarbiaujant su „MO muziejumi” (autorės: Deimena Rastenytė, Aurėja Kriščiūnaitė, Gustė Kripaitė).

Kiekvienas parodos eksponatas pasakoja istoriją pasitelkiant išskirtinę medžiagiškumo kalbą – pagrindinį tekstilės dizaino bruožą.

Back To Top