skip to Main Content

Laiko „DABAR“ audininiai

Data: 2022-05-23 – 2022-05-29
Laikas: 18:00 – 18:00
Paroda

Miestas: Vilnius
Vieta: Pasaka
Adresas: Šv. Ignoto g. 4
Google maps nuoroda

2022 metų VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros Studentų kolekcija atliepia Dizaino savaitės temą–ĮŽVALGOS, kuomet audinys tampa nežodinės kalbos dalimi, jautraus asmenybės santykio su aktualiu laiku –DABAR–vykstančiais procesais–politiniais, socialiniais, kultūriniais, atspindys.

Audimas rankinėmis bei kompiuterizuotomis staklėmis–tai meninės patirties pasakojimo raiška, spalvų ir pluoštų paprastumo bei modernių šiuolaikinių tekstilės technologijų derinys, siekiant išlaisvinti savo pasakojimą ir atrasti naujus dialogus.

Parodos akcentas-–Devos Bartninkaitės „VHS. Jungtis„ kolekcija iš VHS analoginio vaizdo formato video kasečių juostelių, tapusių viena pagrindinių kūrybinių priemonių. Kūrybinio proceso metu, keičiant pynimus, sukuriamas, užkoduojamas naujas virsmas, o kontrastas randasi medžiagos santykyje su kūnu. Eksponuojami autorių Aistės Radzevičiūtės

Marijono Verbel ir kt. Autorių jausmų ir minčių audiniai.

Sutelkdamas dėmesį į grafinio vaizdo, kuris matomas audžiant kompiuterizuotomis staklėmis, atvaizdavimą audinyje, Marijonas kuria schemas, kurios kalba apie tai, kaip nematomi procesai įgyja pavidalus. Aistės Radzevičiūtės kūrinys „Srautas“ – tai ataudais virtusios mintys. Kūrinys atliktas naudojant tradicinę audimo technologiją ir netradicines medžiagas – virves ir šiukšlių maišus.

Back To Top