skip to Main Content

Pokalbiai su Jurgiu Baltrušaičiu

Data: 2021-10-11 – 2021-10-20
Laikas: 12:00 – 18:00
Renginys.

Miestas: Vilnius
Vieta: Vilniaus dailės akademijos galerija „5 malūnai“
Adresas: Malūnų g. 5, Vilnius
Google maps nuoroda

„Pokalbiai su Jurgiu Baltrušaičiu“ – tai tiražinės knygos projektą pristatanti paroda. Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje, minėdama įkūrimo šimtmetį, pakvietė bendradarbiauti Vilniaus dailės akademiją ir jos leidyklą. Šios bendrystės rezultatas – leidinys „su ambasadoriumi Jurgiu Baltrušaičiu: knyga užrašams ir mintims“, skirtas paminėti pirmojo ambasadoriaus, poeto, vertėjo ir kultūros puoselėtojo J. Baltrušaičio (1873-1944) atminimą.

Knygoje pateikiami radiniai iš Lietuvos archyvų – J. Baltrušaičio asmeninių laiškų ištraukos, poezijos rankraščiai, nuotraukos, bei diplomatiniai dokumentai. Leidinys trikalbis, o jo netipišką formą vienija stalo knygos, reprezentacinio albumo, atsiminimų knygos ir knygos užrašams jungtys, atspindinčios ir paties J. Baltrušaičio meninės, kultūrinės bei diplomatinės veiklos įvairiapusiškumą.

Kviečiame išvysti leidinį, kurio tiražas reprezentuoja mūsų krašto kultūrą kitose šalyse, bei atrasti erdvę, kurią įkvepia įspūdinga J. Baltrušaičio asmenybė ir jo gyvenimo kontekstai. Paroda yra viena iš daugelio knygos jungčių tarp diplomato ir šiandieninio skaitytojo ar parodos lankytojo.

Parodą galima aplankyti 2021 m. spalio 11-20 d., VDA galerijoje „5 malūnai“ (Malūnų g. 5, Vilnius), bei rasti „dizaino savaitės“ žemėlapyje. Su parodos bei leidinio jaunaisiais kūrėjais kviečiame susitikti parodos atidaryme spalio 11 d. 18 val.

Leidinio idėjos autorė – doc. dr. Inga Vidugirytė-Pakerienė (VU)
Leidinio sudarytoja – Vaiva Frančiakaitė (VDA)
Projekto kuratorė – doc. A. Dautartaitė-Krutulė (VDA)
Parodos dalyviai bei leidinio apipavidalintojai – (VDA) Grafikos katedros studentės: Vaiva Frančiakaitė, Elzbieta Upė Rozanovaitė, Renata Lenkutienė, Kornelija Žalpytė

Back To Top