skip to Main Content

ŽENKLAI

Data: 2021 10 04 – 2021 10 31
Laikas: 00:00 – 00:00
Renginys.

Miestas: Vilnius
Vieta: VDA Lauko ekspo (šalia Vilniaus dailės akademijos)
Adresas: Maironio g. 6, LT-01124, Vilnius,
Google maps nuoroda

Ši paroda yra projekto „Baltų raštai keramikoje: iš praeities į ateitį” dalis, kurį bendradarbiaudami parengė Lietuvos liaudies buities muziejus, Vilniaus dailės akademija ir Vilniaus universitetas. Juo siekiama puoselėti etninę kultūrą ir protėvių kultūros pažinimą, skatinti bendruomeniškumą atskleidžiant baltų raštų ypatumus keramikoje jaunajai kartai, šiuolaikiškai visuomenei.

Parodos „Ženklai “, kurioje eksponuojami Vilniaus dailės akademijos studentų, absolventų ir dėstytojų sukurti darbai, – pagrindinis akcentas yra – JUODOJI KERAMIKA IR TVARUMAS. Čia eksponuojami darbai sukurti iš vienos tvariausių ir ekologiškiausių medžiagų vietinės žaliavos – raudono molio. Visas darbo procesas – vienas degimas, talpus pakrovimas, degimui naudojamos medienos gamybos atliekos, žema degimo temperatūra, šukė nelaidi vandeniui, gaminio paviršius neglazūruotas, bei tradicijų išsaugojimas, – tai galimybė sukurti aukštos kokybės, ilgalaikius, mažo tiražo gaminius.

Baltų raštų aktualizavimas juodojoje keramikoje apjungiant formą, raštą, funkciją išryškina keramikos kaip vietinės tradicijos tęstinumą, pasitelkiant kūrybiškus inovatyvius sprendimus, technologijas, tvaraus dizaino paieškas. Juoda paviršiaus spalva atitinka šiuolaikinio dizaino poreikius.

Back To Top