skip to Main Content

Renginiai Vilniuje ir Kaune

KTU Dizaino centras, „Design Library Kaunas“, „Design Friends“/Dizaino intelektas/Design Intelligence

Žmonija nepasirengusi įveikti laukiančių iššūkių: darbo rinkos pokyčių, pasaulinės klimato krizės padarinių, pandemijų, sistemos trikdžių ir pan. Užburti mito apie naujų „galių“ (t. y. technologijų ir finansų) „nepaprastus pajėgumus“, dažnai prarandame ryšį su tikrove, palikdami nuošalyje katastrofiškas problemas ir savo, žmonių, prigimtinį gebėjimą kurti ir projektuoti žmonijai svarbius sprendimus. Naujasis kontekstas reikalauja naujos rūšies „tvarus intelekto“. Jis negali būti tik dirbtinis. Parodoje pristatomi „Dizaino intelekto“ pavyzdžiai – projektai, eksperimentai, idėjos ir sprendimai, skirti naujam požiūriui į gyvenimą su Naujojo pasaulio iššūkiais atverti.

Dėkojame: KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetui, „Gala Westa“.

Vieta: meno galerija „Laboratorija“, Laisvės al. 72b 7, Kaunas

LDW20_key_visual_original

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra. VDA galerija „Artifex“. Sienos/Walls

Septynių tekstilės menininkių jungtinis projektas „Sienos“. Pasitelkdamos tekstilines medžiagas ir technologijas, menininkės ne tik stengiasi praplėsti technologines ribas, eksperimentuodamos su jomis, ieškodamos naujų būdų jas pritaikyti, bet ir aktualizuoja joms svarbias problemas. Parodoje pristatomuose meno objektuose išryškėja bendra tema – žmogaus ryšys su savimi, kitu ir gamta. Parodos dalyvės: Marija Žiemytė, Kotryna Danytė, Gabrielė Žiogelytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Klaudija Armonavičiūtė, Augustė Zukaitė, Saulė Poškutė. Parodos kuratorė Aistė Mikštė.

Daugiau informacijos:

Svetainė: https://bit.ly/2HaHiVT

FB: https://bit.ly/32AuHU0

IG: https://bit.ly/2ZJ5AfO

Vieta: VDA galerija „Artifex“, Gaono g. 1, Vilnius

Artifex_Sienos

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra / Department of Textile Art and Design, Vilnius Academy of Arts

TEKSTILĖS DIZAINAS

Tekstilė – šiuo metu yra viena iš idomiausių, plačias galimybes atverianti šiuolaikinio dizaino ir meno sritis. Suteikianti individualias saviraiškos galimybes dirbant su minkštaisiais paviršiais, kuriant audinių dizainą rūbams ir interjerams. Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedra – tai laisvės ir naujų eksperimentų laboratorija, ne tik atliepianti, bet ir kurianti tekstilės tendencijas, bei siekianti tvariais būdais patobulinti mūsų aplinkos kokybę. Dizaino savaitėje pristatomi naujausi studentų darbai.

Textile design

Textile is currently one of the most interesting areas of contemporary design and art, opening up a wide range of possibilities. It provides individual opportunities for self-expression when working with soft surfaces and creating fabric designs for clothes and interiors. The Department of Textile Art and Design at the Vilnius Academy of Arts is a laboratory of freedom and new experiments which not only responds to but also creates textile trends and strives to improve the quality of our environment in sustainable ways. During Design Week, the students present their latest works.

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra. Milda Skukauskaitė. Dekonstrukcija: balansas tarp griovimo ir kūrybos/Deconstruction: The balance between destruction and creation

Identifikavus aktualią ekologinę problemą, kai drabužių parduotuvėse po kiekvienos kolekcijos yra išmetami reklaminiai tentai, buvo sukurta viršutinių drabužių kolekcija, kuriai panaudoti tekstilės teršalai. Kolekcija buvo kuriama atlikus dekonstrukcijos metodų tyrimą MA teoriniame darbe „Dekonstrukcija: balansas tarp griovimo ir kūrybos“, kurio išvadomis remiantis atrastas individualus kūrybos metodas, kai įprasti ir mums jau nebepastebimi reklaminių tentų vaizdai perkuriami bei dekonstruojami ir taip atrandamos netikėtos bei naujos reikšmės. Įprasti modelių veidai ir siluetai koliažuojami – tai leidžia sukurti intrigą ir naują pasakojimą kiekviename rūbe. Kolekcija iš „atliekų“ skirta jaunatviškam miestiečiui, pasižyminčiam lengva ironija, sarkazmu, tačiau jaučiančiam atsakomybę už aplinką ir ekologines problemas.

Daugiau informacijos:

Svetainė: https://bit.ly/2HaHiVT

FB: https://bit.ly/32AuHU0

IG: https://bit.ly/2ZJ5AfO

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra. Raminta Beržanskytė. Forest and meadows. Augalinio dažymo ir audinių kolekcija/Forest and Meadows: Plant dyeing and fabric collection 

Tvarios tekstilės studija Forests & Meadows; Meadows – vieta, kurioje kūryba prasideda nuo pirmos pasėtos augalo sėklos, pavasario derliaus, užkaisto dažų puodo ir nuo jo sklindančio kvapo bei šilumos. Tai tęsiasi kiekvienoje spalvoje, rituališkame siūlų vėrime į nyteles ir atminties motyvais kvėpuojančiuose audiniuose.

Daugiau informacijos:

Svetainė: https://bit.ly/2HaHiVT

FB: https://bit.ly/32AuHU0

IG: https://bit.ly/2ZJ5AfO

Vieta: Kostiumuotoji, Pylimo g. 32, Vilnius

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra. Morta Nakaitė. Virpėjime/In Oscillation

Ekspozicijoje pristatomos kolekcijų „Visions down the river“ (2019) ir „Blue“ (2020) instaliacijos.

„Visions Down the River“ gimė monotoniškai vaikštant paneriu: prasilenkdama su ten buvusiais personažais autorė susimąstė, kad nesvarbu, kas vyksta aplink ar atsispindi vandenyje, upė visą laiką ramiai teka. Viskas yra tokia pastovi kaita, kad kūrėja, o kartu ir tariamas kolekcijų herojus, jaučiasi sutrikę ir atitrūkę nuo visa žinančios visuomenės, kurioje yra tik ribotas skaičius tinkamų nuomonių ir atsakymų.

Kolekcijos ekspozicija kurta bendradarbiaujant su kitais šiuolaikiniais menininkais kurta specialiai „Somerset House“ erdvei Londone ir pristatyta ten vykusioje tarptautinėje mados dizaino bienalėje „The International Fashion Showcase“. Projekto partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.

Atmosferiniame kolekcijos „Blue“ video toliau nuosekliai vystoma postapokaliptinė estetika grįsta absurdu, nostalgija, nestabilumu. „Pats ramiausias beviltis mintimis nuklydo į sodą. Sodų bendrijoje, keisčiausių formų ir prasmių periferijoje, vėsioje tyloje, paskendo dideliuose šešėliuose, kurie nebuvo aišku, nei kur prasideda, nei kur baigiasi.“ Per šviesiai liūdnų atsiminimų filtrą kvestionuojamas dabar jau nykstančio, o anuomet visą Lietuvą apėmusio darinio – kolektyvinių sodų – reiškinys ir jo santykis su priverstine šių dienų saviizoliacija ir distancija nuo visuomenės. Autorės kartos žmonių prisiminimuose sodų kultūra išlikusi tik fragmentiškai. Dalis kolekcijos formuojama iš vietinių perdirbti nebetinkamų tekstilės pramonės atliekų: bendradarbiaujant su UAB „Lonas“, eksperimentuojama su dizainerės Rasos Balaišės kurtos lietuviškos čiužinių tekstilės kolekcijos likučiais. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos:

Svetainė: https://bit.ly/2HaHiVT

FB: https://bit.ly/32AuHU0

IG: https://bit.ly/2ZJ5AfO

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra. Kūnas: aprengti, išardyti/to clothe and take apart 

Parodoje pristatomi VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros studentų (ir alumnų) kūriniai. Čia analizuojamas santykis su kūnu, kuris atskleidžiamas per specialybinį dualizmą – galimybę taikyti (atliepti racionalius funkcinius poreikius) funkciją arba, priešingai, ją paneigti. Funkcijos ir antifunkcijos dilema per santykį su žmogaus kūnu skleidžiasi visoje parodoje. Viena vertus, pristatomi labai racionalūs audinių dizaino sprendimai, kurie naudojami aprangoje ar interjere, kita vertus, jaunieji kūrėjai elgiasi priešingai – įprastinę kūno „aprengimo“ funkciją bando paneigti ir primena, kad rūbas yra ir istorijų liudininkas, o žmogaus kūnas gali būti vaikščiojanti reklama, protesto įrankis, gyvoji skulptūra… Parodoje kvestionuojama ne tik pati funkcija, bet ir tradicinis medžiagiškumo ar technikos supratimas: megzti galima ne tik šaliką ar kojines, bet ir kontaktą su žiūrovais palaikantį autoportretą, šaržuotas žmogaus figūras, siūti ne tik reikalingus daiktus, bet ir abstrakčias skulptūras… O kartais medžiaga tampa visiškai efemeriška ir apie jos buvimą liudija tik likęs įspaudas ant žmogaus odos.

Daugiau informacijos:

Svetainė: https://bit.ly/2HaHiVT

FB: https://bit.ly/32AuHU0

IG: https://bit.ly/2ZJ5AfO

Vieta: Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija, Vilniaus mokytojų namai, I a., Vilniaus g. 39, Vilnius

Barbora Adamonytė-Keidūnė. VDA Vilniaus fakulteto Dizaino katedra. Keramika dizaino objektuose. Ūkis/ Ceramics in design objects / The farm 

Šį pavasarį jau trečią kartą VDA Vilniaus fakulteto Dizaino katedros I–III kursų studentai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Keramika dizaino objektuose“, kurias vedė VDA Vilniaus fakulteto dėstytojai Barbora Adamonytė-Keidūnė (dizainas) ir Tomas Daunora (keramika). Buvo kuriami ir tiražuojami ūkio srities gaminiai, kuriuos studentai sukūrė namuose per karantiną. Objektai padaryti remiantis „Shaker“ dizaino estetika, proceso metu išgryninta funkcija ir formos.

Vieta: VDA „Titanikas“, Maironio g. 3, Vilnius

Dirbtuvių dalyvių darbų ekspozicija „Vilnius Tech Park“ erdvėse

Sapiegų parke įsikūręs „Vilnius Tech Park“, rugsėjo 11-13 d. kvietė jaunuosius architektus, menininkus ir kitų susijusių specialybių atstovus dalyvauti intensyviose kūrybinėse dirbtuvėse.

Projekto dalyviams buvo suteikta galimybė susipažinti ir bendradarbiauti su vienais geriausių architektų, urbanistų, dizainerių lietuvoje, vystant mažosios architektūros idėjas sapiegų parke.

Dalyviai sprendė iššūkį – Sapiegų parko, kaip viešosios erdvės, atnaujinimas, atliepiant į istorinius, sociologinius ir šiuolaikinio miesto aspektus, ir pasiekė jam keliamas užduotis.

Kūrybinių dirbtuvių pirmos vietos laimėtojams skirtas 1600 eurų vertės prizas, o visiems dalyviams – dviejų savaičių darbų ekspozicija „Vilnius Tech Park“ erdvėse.

Projekto metu buvo suburtos 8 tarpdisciplininės komandos:

Pagrindio prizo laimėtojai komanda: „artì“
Sprendimas: „Subtiliai kaimelis“Autoriai: Edgar Vladimirenko, Eglė Kliučinskaitė, Augustas Lapinskas, Emilija Martinkevič, Monika Markauskaitė, Aistė Gaidilionytė.

Komanda: „FUTURAMA“
Sprendimas: „BE RIBŲ“
Autoriai: Roberta Sidarkevičiūtė, Saulius Dubauskas, Greta Ruzgaitė , Austėja Laurinavičiūtė

Komanda: „A.R.D.E.K.A“
Sprendimas: Algoritmas
Autoriai: Rusnė Uzielaitė, Austėja Mankelevičiūtė, Kristina Siebaitė

Komanda: „Kontora 06“
Sprendimas: Maršrutas „Tikra ramybės sala dideliame mieste“
Autoriai: Gabrielė Černiavskaja, Paulius Kliučininkas, Marius Lukošiūnas, Diana Markovskaja, Reda Petravičiūtė, Gabija Strockytė

Komanda: „ID“
Sprendimas: „Nauja istorija“
Autoriai: Viktoras Čeika, Evelina Simonaitytė, Arnas Deltuva, Saulė Andriulytė, Agnė Šeduikytė, Jūratė Volkavičiūtė

Komanda: „Fredianiai“
Sprendimas: „Šviesos instaliacijos“
Autoriai: Ieva Kitrytė, Dainius Rutkauskas, Ugnė Žukauskaitė, Leyla Ismayil, Karolis Bradūnas, Darius Bruzgulis

Komanda: „Untilted“
Sprendimas: „Module“
Autoriai: Dominyka Kundrotaitė, Dovilė Ratkutė, Ieva Bagdonaitė, Akvilė Ričkutė, Gabrielius Dovydėnas, Vilius Jagminas, Martynas Lingė, Aurimo Golotyleco

Komanda: „Kombinatas“
Sprendimas: „Sapiegų Kūlgrinda“
Autoriai: Ieva Drūteikaitė, Agnė Rubytė, Ieva Glumac, Diana Čižaitė, Vaida Berenytė, Vytautas Jarutis

Ekspoziciją parengė: „Vilnius Tech Park“, „Mash Studio“.

Paroda vyksta 2020.09.14-09.30

Projektą vykdo: Všį ,,Vilniaus Technologijų ir meno centras“.

Projekto partneriai: MB „Mash Studio“, VŠĮ „Architektūros fondas“, VšĮ „Rupertas“, „Šiuolaikinio meno asociacija“, asociacija „Dizaino forumas“, asociacija „Antakalniečių Bendruomenė“.

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba.

Vieta: Antakalnio g. 17, Vilnius

3D EXIBITIONS. virtuali paroda

Klaida – Gdynės dizaino dienų festivalio šūkis nuo 2018. Žodis, vartojamas per amžius, šiandien pirmiausia susijęs su operacinės sistemos gedimu. Tai taip pat nesilaikymu taikomų taisyklių, pašnekovų nesupratimo, neaiškių pranešimų socialiniuose tinkluose. Klaida šiame kontekste reiškia situaciją, kai visi žinomi operacijos metodai nepavyksta. Tai sukelia nerimą ir netikrumą, bet taip pat skatina ieškoti efektyvių, dažnai nestandartinių sprendimų.

Šie klausimai vis dar aktualūs ir šiandien. Galbūt net labiau nei bet kada. Norint rasti naują reikšmę Klaida naujoje tikrovėje, mes nusprendėme sukurti įrankį, kuris leistų mums tai patirti iš naujo. Sukurdami interaktyvias 3D parodas, mes vėl atgaiviname šią temą, kurdami šūkį – „Klaida labiau patirtinė ir apčiuopiama nei bet kada.“

Nuoroda: https://wnetrza3d.pl/realizacje/gdynia-design-days/

GDYNIA DESIGN DAYS CATALOGUES/virtuali paroda

Katalogai, lydintys „Gdynės dizaino dienos 2018“ parodas su šūkiu „Klaida“, yra turtingi žinių šaltiniai, atsakantys į šiuolaikinius iššūkius. Jie apima daug naujoviškų sprendimų. Mūsų kataloguose rasite įdomių projektų, aukštos kokybės nuotraukų ir turinio aprašymų, kuriuos sukūrė pakviesti kuratoriai.

Ar pasaulis skuba nelaimės link? Technologijos padeda žmonėms, ar tai grėsmė? Kaip kurti dizainą pertekliaus laikais? Kas yra empatiškas dizainas? Ar Dizainas gali padėti išspręsti migracinę krizę? Ar yra alternatyvių, tvarių medžiagų, kurios reaguotų į plastiko perteklinį vartojimą? Ar galime vystytis sprendimus, kurie sustabdys mus išnaudoti aplinką? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų rasite Gdynės dizaino dienų kataloguose.

Nuorodos:

https://bit.ly/32QMxSR

https://bit.ly/3kw7hoM

https://bit.ly/3ckFtkz

GDYNIA DESIGN DAYS 2020 GUIDE/virtuali paroda

„Gdynia Design Days 2020“ buvo unikali festivalio paroda, įvykusi virtualiai dėl pandemijos.

Kiekvienais metais parodos yra svarbi festivalio dalis, todėl nenorėjome jų visiškai atsisakyti. Štai kodėl interaktyvios parodos buvo sukurtos atsižvelgiant į festivalio šūkį: Dėmesio. Šią situaciją laikėme ir iššūkiu, ir galimybe pasiekti platesnias auditorijas, tikėdamiesi, kad mūsų paliečiami dalykai gali sulaukti guasesnio atgarsio.

„Vadovas“ yra vertingas žinių šaltinis, sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant su visais pakviestais kuratoriais bendradarbiavusiais šiais metais. Jame yra beveik 150 produktų, paslaugų, dizainų ir prototipų. Jie turi buvo suskirstyti į aštuonias parodas. Kiekviena susidūrė su skirtingu mūsų laikų iššūkiu.

Nuorodos:

http://en.guide.gdyniadesigndays.eu

https://bit.ly/35Q3hLY

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus

Kviečiame „Dizaino savaitės“ metu susipažinti su VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros studenčių Mortos Nakaitės kolekcija „Virpėjimas“ ir Mildos Skukauskaitės darbais „Dekonstrukcija: balansas tarp griovimo ir kūrybos“, taip pat nemokamai aplankyti dvi Aleksandro Vasiljevo parodas: „Kai aristokratai kūrė madą. XVIII–XX a.“ ir „XX amžiaus mados šedevrai. Iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos“, ir ekspoziciją „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“ iš Ukrainos nacionalinio istorijos muziejaus rinkinių (ši paroda mokama).

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A , Vilnius

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija/Diskusija „Lietuvos dizaino sektoriaus vizija“

Ekonominiame kontekste dizaino sektorius matomas kaip viena didžiausią inovacinį potencialą turinčių kultūros ir kūrybinių industrijų sričių. Lietuvoje dizainas yra minimas ir tarp valstybės paramos moksliniams tyrimams ir inovacijoms strategijos (sumanios specializacijos) prioriteto tematikų. Nepaisant to, pastarųjų metų sektoriaus tyrimai Lietuvoje atskleidžia problemas, susijusias su nepakankamu dizaino vertinimu visuomenėje ir verslo aplinkoje, per menku sektoriaus atstovavimu įvairiais lygmenimis, nepakankamu dizaino sektoriaus atstovų bendradarbiavimu.

Diskusijoje „Lietuvos dizaino sektoriaus vizija“ kartu su 2019 m. Kultūros bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų iniciatyva įkurtos Lietuvos dizaino tarybos nariais – Audrone Drungilaite, Algirdu Orantu, Egle Opeikiene, Vytautu Geču, Jonu Malinausku, Rita Kaupeliene, Rūta Valušyte, Lina Vaičiūniene – kviečiame diskutuoti apie opiausias sektoriaus problemas, galimus jų sprendimo būdus, valstybės institucijų veiksmus, galinčius prisidėti prie sektoriaus stiprinimo, ir kitais sektoriui svarbiais klausimais.

Dalyvauti ir diskutuoti kviečiami dizaino srities atstovai ir visi besidomintys dizainu.

Vieta: ŠMC, Walls skaitykla, Vokiečių g. 2, Vilnius

Ekskursijos po „Dizaino savaitę“

Viktorija Smailytė, kultūros tyrinėtoja ir gidė-kūrybininkė, rugsėjo 22 d., o Gediminas Jasinskas, menotyrininkas, meno kritikas, rugsėjo 26 d. kvies pasivaikščioti po nemokamas ekskursijas „Dizaino savaitės“ maršrutu. Bus lankomos Vilniaus senamiesčio vitrinose įkurtos dizainerių instaliacijos, įvertinimų pelnę viešieji interjerai ir Lietuvos dizaino įmonių ekspozicijos. Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Numatoma ekskursijų trukmė – 2 valandos.

Tinklalaidė apie dizaino edukaciją su Audrone Drungilaite

Design Education Talks yra atviros diskusijos formos tinklalaidė apie meno ir dizaino studijas, kūrybiškumą bei dizaineriško mąstymo vingius. Dizaino savaitės proga, projekto iniciatorius Lefteris Heretakis (Ispanija) pristato išskirtinį interviu su Lietuvos dizaino forumo valdybos nare ir Lietuvos dizaino tarybos pirmininke Audrone Drungilaite. Tinklalaides kviečiame klausyti Jums patogiausioje platformoje:

iTunes https://lnkd.in/g6Maka2

Spotufy https://lnkd.in/dshRj9g

YouTube https://lnkd.in/g6f7akT

Google  https://lnkd.in/gvAVY4f

Podchaser https://www.podchaser.com/podcasts/design-education-talks-1071071

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/designeducationtalks/

Design Education Talks

Back To Top