skip to Main Content

Senamiesčio vitrinose – DIZAINOVACIJA.LT ekspozicijos

Festivalio DIZAINO SAVAITĖ metu, gegužės 6-12 dienomis, projekto dizainovacija.lt ekspozicijos papuoš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių senamiesčių vitrinas. Daugiau nei 40 naujausių šalies dizainerių darbų netikėtose miestų erdvėse džiugins praeivių akį.

AGNĖ KIŠONAITĖ
RANKŲ DARBO KILIMAS „KIRAS“

Namų židinio vieta gali tapti ir išskirtinio dizaino bei tekstūros kilimas. Autorė sukūrė kilimų kolekciją, kurioje vyrauja paukščių tematika. Kurdama jų dizainą, ji suprato, kad įkvėpimo toli ieškoti nereikia: lietuviški paukščiai gali tapti įdomiais sprendimais. Taip sniegena, gervė, antis, genys, žvirblis ir kiti sparnuočiai nutūpė ant iš lininių siūlų audžiamų kilimų. Lininiai kilimai itin kokybiški: dėl savo tankumo jie yra patvarūs ir ilgaamžiai, dėl tos pačios priežasties yra švelnūs, tačiau kartu ir tvirti. „Dizaino savaitei“ pristatomas vienas kolekcijos kilimas „Kiras“. Kad jūros, vėjo plaukuose ir polėkio širdyje jausmas niekada neapleistų.

Vieta: Vilniaus lopšelis-darželis „Gudrutis“, Trakų g. 12, Vilnius

kiras

AUSTĖJA PLATŪKYTĖ X LINA BARTKUTĖ
EKSPERIMENTINĖ MEDŽIAGŲ KOLABORACIJA. CELIULIOZINIO BIOPLASTIKO IR TEKSTILINIŲ GAMINIŲ GALIMYBIŲ STUDIJA

„Black matter“ yra cheminė substancija – celiuliozinio pagrindo medžiagų mišinys, pagamintas iš bioplastiko ir medžio anglies miltelių. Kūrybinės kolaboracijos metu medžiagos mišinys dengiamas ant natūralaus pluošto gaminių eksperimentiniu būdu ir paliekamas išdžiūti. Džiūdamas audinys transformuojasi ir savaime užbaigia kūrybos procesą įvairių deformacijų pavidalais. Technologinės ir meninės dalys šioje praktikoje sujungiamos į medžiagų ir objektų visumą, siekiant parodyti skirtingų meno sričių kūrėjų bendradarbiavimo galimybes ir netikėtus rezultatus. Visi objektai yra visiškai organiški, tvarūs ir ilgalaikiai, tačiau po naudojimo gali būti kompostuojami, todėl nesukuria papildomų atliekų ar aplinkos taršos kietosiomis šiukšlėmis.

Vieta: Vilniaus lopšelis-darželis „Gudrutis“, Trakų g. 12, Vilnius

black_matter_Austeja-Platukyte-min

CURRANT
UŽUOVĖJA

Drabužiai ir daiktai sujungiami į visumą, tampančią užuovėja žmogui. „Currant“ yra gyvenimo būdo prekės ženklas su fokusu į meną, amatą, inovacijas ir atsakingą dizainą. Visos naudojamos medžiagos bei kuriamų drabužių ir daiktų dalys yra natūralios ir suyrančios, natūralių spalvų arba dažytos augalų, žemės ar mineralų pigmentais. Atėjus metui išsiskirti su daiktu, jis gali būti kompostuojamas arba grąžinamas, galbūt tęsti savo kelionę kita forma.

Vieta: Vilniaus lopšelis-darželis „Gudrutis“, Trakų g. 12, Vilnius

REDA PAULA
REFLEKSIJA APIE SAVE

„Savo šalyje matau daug galimybių, kaip mes galime kurti tvariai. Mes esame maža šalis ir nuolat stengiamės vaikytis vakarietiško gyvenimo būdo standartų. Tačiau visko, ko mums reikia šviežiai mados inspiracijai, yra po ranka. Todėl nusprendžiau prikelti senuosius lietuviškus amatus moderniam gyvenimui. Manau, kad tvarumas reiškia kultūros paveldo išsaugojimą. Mano inspiracija – visa tai, kas tampa nereikalinga, išmetama, taip pat Lietuvos krantus skalaujanti Baltijos jūra ir jos taršos problema. Išreikšti savo modelių dizainams naudoju lininį audinį, lietuviškas vyteles. Tai mano duoklė tradiciniams amatams ir vietinės gamtos resursams.“

Vieta: Vilniaus lopšelis-darželis „Gudrutis“, Trakų g. 12, Vilnius


AGNĖ BALKĖ
RAŠOMASIS STALAS „WAVY“

Rašomojo staliuko dizainas įkvėptas natūralių gamtos elementų. Stalviršio paviršius sukuria vandens raibuliavimo efektą, lyg nukritus į jį vandens lašui. Banguoti kraštai taip pat atlieka funkciją – pasidėti rašymo priemones, kad jos nenuriedėtų nuo darbo vietos. Baldo priekyje suprojektuotas stalčius. Stalas pagamintas iš tvirtos ir ilgaamžės dirbtinio akmens medžiagos „Corian“. Tai jam suteikia švarią vienalytę formą, kurią malonu liesti. Vis daugiau žmonių vertina ramybę ir harmoniją, todėl kuriant staliuką panaudotas vandens motyvas ir taip perkelta dalelė gamtos į mūsų namus.

Vieta: viešbutis „Novotel Vilnius Centre“, Gedimino pr. 16, Vilnius

wavy

AGNĖ KIŠONAITĖ
#AgneArtRecycledFace

Autorės darbų tema yra moteris ir moteriškumas. Tai ji mėgsta vaizduoti įvairiomis technikomis: tapyba, meno instaliacijomis, objektais. Estetiškai atrodančius kūrinius ji dažnai kuria iš nebereikalingo panaudoto rekvizito. Šįkart kurdama darbą #AgneArtMirrorLips ji neišmetė 2500 IQOS elektroninių cigarečių antgalių pakuočių ir nusprendė jas panaudoti laikinai instaliacijai. Tai nelengva užduotis – reljefu suformuoti 200 x 200 cm moters veidą. Šį projektą iš panaudotų pakuočių ji sukūrė specialiai „Dizaino savaitei“.

Vieta: parduotuvė IQOS, Vilniaus g. 17, Vilnius

Agne Art

AGNĖ KIŠONAITĖ
#AgneArtMirrorLips

Autorės kūrybos tema yra šiuolaikinė, veikli moteris, kurią neretai vaizduoja per simbolius: lūpdažį, lūpas. Dažna jos kūrybos technika yra estetiškai sukomponuoti įvairių daiktų meno objektai. „Mirror Lips“ – jos kūrybos tąsa. Objektas yra suklijuotas iš 2400 IQOS elektroninių cigarečių antgalių ant kompozito pagrindo. Šio kūrinio interakcija – stebėti visą lūpų vaizdą per atspindintį veidrodį. Galima pamatyti 3 skirtingus lūpų atvaizdus, viršuje jos turkio spalvos, iš vienos pusės raudonos, kitos – juodos. Objekto matmenys: 140 x 45 cm, gylis 42 cm. Daugiau informacijos apie šį kūrinį  www.agneart.com/mirrorlips

Vieta: parduotuvė IQOS, Žvejų g. 4, Klaipėda

ANDRIUS GUDIŠAUSKAS
AG JEWELLERY

„Ag Jewellery“ – tai kūrėjo darbai, ne tik perteikiantys juvelyrikoje įprastą estetiką ir funkcionalumą, bet ir į šių dienų dizainą grąžinantys istorinę pirmapradžių principų juvelyriką. Andriaus Gudišausko kūriniai primena Viktorijos, Bizantijos laikų prašmatnumą, puoselėja eleganciją ir rafinuotumą.Mažų smulkių detalių, įvairių metalų ir filigrano technikos junginys sukuria kompoziciją, kuri kūrėjo darbuose perteikia praeities rafinuotumą ir ateities modernumą.

Vieta: parduotuvė „Lietuviški drabužiai visai šeimai“, Trakų g. 6, Vilnius

AG

AUDRONĖ DAČKUTĖ / PHO CERAMICS
PASAKŲ ŽVĖRELIAI

Nuotaikingi keraminiai žvėreliai papasakos dar vieną magišką istoriją. Tai rankų darbo kūriniai, nepaliaujantys kurti ir pasakoti naujų istorijų. Galbūt ryte drakonas, nešinas balta kava, nutūps į tavo delnus, kol vienaragis vaivorykšte apipintu ragu pririnks spalvotų uogų iš neregėtų pasakų miškų. O laibos antilopės baltomis pėdomis iš beribių laukų pririnks kvapniausių žiedų, kad kasdien ant palangės būtų truputis magijos. Prisijaukink savąjį žvėrelį ir pasiklausyk jo sekamos pasakos.

Vieta: restoranas „Grey“, Pilies g. 2, Vilnius

pho ceramics

MARTYNAS GAILIUŠAS
NEATPAŽINTI NAMŲ OBJEKTAI

Taip niekas ir neišsiaiškino, iš kurio visatos kampelio šie kosminiai kūnai pasiekė mūsų namus. Atšiauri tarpgalaktinė kelionė jiems suteikė tvirtą charakterį, aštrias linijas ir paslaptingą formą. Ar tai palydovai, ar kristalų nuolaužos, ar erdvėlaiviai, pasiųsti tirti mūsų – žemiečių? Jie drastiškai įsibrauna į šiuolaikinius interjerus, susiranda sau garbingiausią vietą ir ten puikuojasi, neleisdami aplinkiniams atitraukti nuo savęs žvilgsnio. Abstrakti idėja su konkrečia, laikui nepavaldžia forma. Nežinoma objektų kilmė neapibrėžia ir jų funkcijos namuose: tai vieta atsisėsti, tai vieta kavos puodeliui, tai vazos padėklas, tai naktinis staliukas, tai objektas, jungiantis mus su žvaigždėmis. Uosis, beicas, lakas.

Vieta: restoranas „Grey“, Pilies g. 2, Vilnius

M. Gailiusas

CELSIUS 273
BRUTALI TAPATYBĖ | BETONAS

„Celsius 273“ – betoninė juvelyrika, įkvėpta architektūros, miesto ir žmonių. Instaliacija „Brutal Identity | Concrete“ kviečia pažvelgti į miestą kitu kampu – išgirskime municipaliteto šnabždesius ir paskęskime detalėse. Mes – asfalto vaikai, negalintys gyventi be kieto paviršiaus, kutenančio pėdas. Mes tie, kuriems betoninės džiunglės yra namai. Įsiklausykime, ką kužda miestas.

Vieta: „Grafo“ galerija, Trakų g. 14, Vilnius ir „Interjero Akcentai“, Vilniaus g. 27, Kaunas

DIANA NEVEDOMSKYTĖ
FLIGHT

…šilkas… technologijos… dizainas… minimalizmas… jausmas… lengvumas…

Vieta: Vilniaus g. 166, Šiauliai

E-ODINIS
KIETA ODA

Kietos odos gaminiai sukurti tvirtomis patyrusio ir profesionalaus meistro Gintauto Petronio rankomis. Jau kelis dešimtmečius jie džiugina Lietuvos ir pasaulio publiką. Tai rimti gaminiai, skirti rimtam nešiotojui.

Vieta: salotų baras „Mano guru“, Vilniaus g. 22, Vilnius

e-odinis

INDIGO BAGS
TRANSFORMUOJAMOS RANKINĖS IR KUPRINĖS „LESS IS MORE“

Rankinių-kuprinių kolekcija „Less is more“ įkvėpta minimalistinių švarių geometrinių formų, įvairių dirbtinės odos tekstūrų, spalvų ir atspalvių. Rankinių dizainas išgrynintas ir supaprastintas, taip išryškinant formą. Pagrindinė šio gaminio dizaino funkcija – transformacija. Rankinė lengvai tampa kuprine ar talpesniu krepšiu, todėl kiekvieną dieną galima turėti skirtingą ir stilingą aksesuarą. Pristatome naujas pavasario-vasaros spalvas ir tekstūras, kurios puikiai dera tiek prie džinsų, tiek prie vakarinės aprangos. Išgrynintas dizainas – išskirtiniams žmonėms.

Vieta: salotų baras „Mano guru“, Vilniaus g. 22, Vilnius


MANTVYDAS ŠLIVINSKAS
BALDŲ KOMPLEKTAS „INSIDE“

Barui arba kavinei skirtu baldų komplektu „Inside“ bandoma pabrėžti kontrastą tarp natūralios gamtos ir industrinio miesto gyvenimo, sujungti abu į vieną sintezę. Natūrali mediena, esanti metalinės konstrukcijos viduje, atstoja šerdį, šildo patį baldą ir aplinką, kurioje jis stovi. Komplektas „Inside“ pagamintas iš precizinių vamzdžių bei natūralaus ąžuolo ir puikiai tinka kiekvienos kavinės ar baro interjerui. Tvirta metalinė konstrukcija ir specialus medienos impregnavimas garantuoja baldų ilgaamžiškumą.

Vieta: salotų baras „Mano guru“, Vilniaus g. 22, Vilnius


EVELINA KUDABAITĖ
SHIVER

„Shiver“ – tai dviejų materijų žaismas: glotnios, besiplaikstančios medžiagos ir visiškai priešingos – kietos – keramikos.
Objektai, įkūnijantys vėjo šokdinamos ugnies ir šilko choreografiją. „Shiver“ rankų darbo keraminiai tūriai užpildyti sojų vaško žvake, kuriai sudegus indas tampa vaza, pieštukine ar kitokią paskirtį turinčiu objektu.

Vieta: salotų baras „Mano guru“, Vilniaus g. 22, Vilnius

EMILIJA RIMKUTĖ / EM MIRRORS
VEIDRODINIŲ AUSKARŲ KOLEKCIJA „LOVE’EM“

„EM Mirrors“ ženklo misija yra Meilė. Meile spinduliuoja nauja veidrodinių auskarų kolekcija „Love’em“ (angl. mylime juos). Šios kolekcijos dizainas subtiliai perteikia meilės sąvoką ir keičia standartinį požiūrį į veidrodį. Čia jis išreiškiamas ne kaip objektas, kuriame matome savo atspindį, bet priešingai, EM veidrodiniai aksesuarai spinduliuoja asmenybės grožį kitiems. Šie auskarai skirti atsiskleisti juos dėvinčiai asmenybei, jie atspindi jos tikrąsias aistras, svajones ir kiekvieną brangų momentą, patirtą kartu su ja. EM dizainas leidžia pamilti tikrąjį save ir padeda mūsų geriausioms savybėms žėrėti. Štai kodėl mes mylime juos, linkime pamilti EM ir jums!

Vieta: kavinė „Caffeine“, Didžioji g. 6, Vilnius

em mirrors
EVELINA KUDABAITĖ IR AUSTĖJA PLATŪKYTĖ
(DE)FORM

Dviejų dizainerių kolaboracija, pristatanti jų kuriamų eksperimentinių medžiagų bandymus. Evelinos projektas „Giria“ – medžiaga iš medžių žievių pigmento ir organinių rišančiųjų ingredientų. Šis eksperimentas gamybos procesu primena kulinariją, o medžiagiškumu, kvapu ir spalvomis – mišką. Medžiaga, kuri anksčiau buvo įgavusi griežtą indų formą, dabar įgauna laisvę skulptūriniuose objektuose. Austėjos projektas „Plastex“ yra cheminė substancija – celiuliozinio pagrindo medžiagų mišinys, pagamintas iš bioplastiko ir organinių ingredientų. Eksperimentinio proceso metu medžiagos mišinys dengiamas ant natūralaus pluošto audinių ir paliekamas išdžiūti, kol susiformuoja galutinis objektas. Abiejų dizainerių kurtos medžiagos džiūdamos transformuojasi ir savaime užbaigia kūrybos procesą įvairių deformacijų pavidalais.

Vieta: buvusi „Žinijos“ draugija, Vilniaus g. 22, Vilnius

GIRIA-Evelina-Kudabaite

GINTARĖ ČERNIAUSKAITĖ
MEDINIS KONSTRUKTORIUS „UPE“

„Upe“ yra vaikams skirtas medinis konstruktorius, iš kurio dėliojami žodžiai ir įvairios figūros. Ekspozicijoje pristatoma stovinti ir kabanti skulptūra, sukurta iš šio žaidimo detalių. Keičiantis žiūrėjimo kampui, skulptūra irgi keičiasi, o pagrindinis vaizdas atsiveria, kai stovima visiškai priešais instaliaciją.

Vieta: kavinė „Caffeine”, Vilniaus g. 31, Vilnius

Upe
GINTARĖ ČERNIAUSKAITĖ
EXO FLY

Ortopedijos srityje trūksta radikalių inovacijų – kitokio požiūrio į sužeidimų gydymą ir paciento emocinę būklę. Kuriant medicininį dizainą, svarbu apsvarstyti funkcinius, estetinius, potyrių klausimus, įvertinti technologines galimybes ir pasverti produkto naudą bei daromą įtaką gamtai. „Exo Fly“ instaliacija atkreipia dėmesį į suasmeninimo, estetikos ir vartotojų teigiamų potyrių svarbą ortopediniuose produktuose. Šis objektas – ilgamečio dizaino projekto dalis, sustabdyta kūrybinio proceso akimirka.

Vieta: kavinė „Caffeine“, Vilniaus g. 17, Vilnius

Exo design week installation (3) (1)
PLAKATŲ EKSPOZICIJA „GIRDIMAS–MATOMAS“

Vykstant festivaliui, „Craft & Draft“ alaus baras taps muzikos ir kino plakatų ekspozicijų vitrina. Plakatų autoriai yra grafiniai dizaineriai iš įvairių šalių. Idėją palaiko „CRAFT & DRAFT Brewpub and whiskey“, reklamos agentūra „Idea Labs“ ir Europos humanitarinis universitetas.

Vieta: baras „Craft & Draft”, Gedimino pr. 5, Vilnius

Posters-web
GITANA VALAVIČIŪTĖ
LIETUVIŠKAS „HYGGE“ – „BALTABALTA“ GAMTOS IR ŽMOGAUS KŪRYBA

„Yra jausmas, be kurio interjeras netampa namais. Tai tylus džiaugsmas, kurį danai vadina „Hygge“. Mano atradimas – šį jausmą tobulai kuria „Baltabalta“ augalais dažyta rankų darbo tekstilė. Tarsi būtum įvyniotas į gamtos patalus“, –sako architektė Gitana Valavičiūtė.

Vieta: kavinė „Kmyninė“, Užupio g. 38, Vilnius

Gitana Valaviciute
IGMANT
SŪPYNĖS

Sūpynės vietoj kėdžių. Nelogiška, neracionalu, tiesiog beprotiškai smagu. Kaip ir keliauti ar pramogauti. Kaip skristi ilgus atstumus ar pasiėmus lentą čiuožti per Alpių sniegynus. Kaip valgyti saldainius, o ne daržoves ir vaisius. Kaip vaikui rinkti varveklius ir dobilus keturlapius. Nes pats gyvenimas nėra racionalus, tačiau būtent tuo jis ir žavus. Kaip ir aplinka, kuri kitokia, kurioje jaučiamės laisvi, kai kalbame, dalijamės ir kuriame.

Vieta: kavinė „Taste Map“, Gynėjų g. 14, Vilnius

LAURA POŠKUTĖ
KAVOS STALIUKAS „SUGAR CUBE“

Šis projektas inspiruotas cukraus kubelio. Tai paprastas lengvo dizaino staliukas, kurio stilius šiek tiek primena japonišką arbatos stalelį. Pasirinktas skaidrus stalelio paviršius sukuria iliuziją, kad kubeliai kybo ore, ir išryškina lengvą minimalistinę konstrukciją. Skirtingų medienos rūšių kubeliai laisvai padėti ant paviršiaus tam, kad, sujungus juos pagal poreikį, būtų gautos įvairių dydžių plokštumos – žaismingi padėkliukai. Stalelis gali būti naudojamas ir edukacinėms reikmėms bei terapijai.

Vieta: kavinė „Caffeine“, Gedimino pr. 2, Vilnius


LINA LAUKĖ / LAUKĖS FABRIKĖLIS
IR Į TEATRĄ, IR Į PASIMATYMĄ!

Festivalyje „Dizaino savaitė“ autorė pristato žaismingą, romantišką, šiuolaikišką ir modernią Laukės fabrikėlio kūrybą.

Vieta: „Aukso avis“, Pilies g. 38, Vilnius

pavadinimas-minMILENA GRIGAITIENĖ
KŪRYBIŠKI SAPNAI

Grafikė Milena Grigaitienė su gamintoju „DecoFlux“ pristato išskirtinę aukštos kokybės patalynės kolekciją, turinčią ilgą kūrybinę istoriją, – paveikslas kitaip. Tai žavi senojo graviūrų amato ir modernaus dizaino sintezė. Sukurta tam, kad menas priartėtų prie žmogaus, gyventų ir kurtų istorijas.

Vieta: Grafikos studija MILENA (mėlynos durys / Užupio meno inkubatorius), Užupio g. 2A, Vilnius

MODESTAS NAVICKAS

„Modis“ pristato drabužius, kurie galėtų užpildyti atotrūkį tarp gatvių mados kodų ir vienos gražesnių gatvės stiliaus išraiškų – septintojo dešimtmečio „retro girls“ – ir taip sujungti praeities, dabarties ir ateities kryptis.

Vieta: Vilniaus g. 166, Šiauliai

POVILAS KUPČINSKAS
MODERNUS IR VIZUALUS GATVĖS MENAS

Modernus gatvės menas – tai kūrėjo išsireiškimo būdas perteikti piešinius ant sienų kaip interjero detalę sporto zonose, kavinėse, parduotuvėse, kambariuose. Vizualizacijas atlieku kaip iliustracijas prieš atliekant gyvą kūrinį ant sienos.

Vieta:Miesto Sodas“, Laisvės al. 93, Kaunas

RASA BALAIŠĖ / RASA DESIGN
VEIDRODŽIAI „DEW“

Vitrinoje pristatomi naujausi Rasos Balaišės veidrodžiai „Dew“, sukurti bendradarbiaujant su EMKO. Įkūnydami rasą, veidrodžiai „Dew“ spinduliuoja nežemiškus kerus ir atskleidžia krištolo švarumo funkciją, įkvepia aplinkai paslaptingos gyvybės. Šie veidrodžiai ne tik pasakoja savo išraiškingą istoriją, jie laukia užpildymo stilingais jūsų ritualais. Veidrodis gali būti trijų dydžių ir skirtingų atspalvių: tonuotas bronzine ar tamsiai pilka spalva ir klasikinis – netonuotas. Kiekvienam priklauso keturi „lašeliai“, atliekantys ir praktinę funkciją.

Vieta: galerija „Terra Recognita“, Stiklių g. 7, Vilnius

Rasa-Balaise_DEWRŪTA BŪTĖNAITĖ
METAS ŽYDĖTI

Dizainerės Rūtos Būtėnaitės kilimai, projektuojami specialiai interjerui, – ne tik interjero dizaino sprendimas. Tai namų dvasios, jų tradicijos kūrimas, meno kūrinys, eksponuojamas ant žemės. Kiekvienam interjerui, priklausomai nuo jo stilistikos, kolorito, raštų, specialiai kuriami projektai, parenkamas labiausiai derantis kilimo pluoštas. Dizainerės piešinių autorinės reprodukcijos – universalios, tinkančios daugeliui individualių ir viešųjų interjerų. Vienetinių kilimų kūrėja dalijasi savo aistra piešti ir paskleidžia plačiam ratui galimybę įkurdinti savo namuose jos piešinį – „kiekvieną su savo naratyvu, savo magija ir užburiančiu paslaptingumu“.

Vieta: knygynas „Vaga“, Gedimino pr. 50, Vilnius


RŪTA PETRONYTĖ JEWELLERY
TYLI RANKŲ DARBO PRABANGA

Kiekvienas darbas – tai nuo pradžios iki galo išdailintas ir išjaustas kūrinys. Autorės kūryba akcentuoja ilgalaikį aktualumą, nesivaiko mados. Tai papuošalai intelektualiam, subtilumo vertę suprantančiam žmogui.

Vieta: kavinė „Caffeine“, Trakų g. 7, Vilnius

RŪTA INDRIŪNAITĖ / RUTRUT
NATURE MORTE

„Nature morte“ – nauja 2019 m. RUTRUT kolekcija. Objektuose atpažįstamą saulėgrąžų dekorą papildo natūralesnė, rupi, primenanti smėlį tekstūra. Daiktas praranda savo funkcija, tampa dekoratyviu elementu ir sodriomis spalvomis kuria aplink save erdvę.

Vieta: „IDN Home“, K. Kalinausko g. 24, Vilnius

S385_
APŠVIESTA

s385_ gimė Ukrainoje 2007 m. ir jau 6 metus dirba Lietuvoje – kuria megztus drabužius moterims, kurios mėgsta kokybę ir komfortą. Dirbama tik su natūraliomis medžiagomis: šilku, medvilne, linu, vilna, mohera. Vitrinoje pristatoma kolekcija „Apšviesta“. Pavadinimas kilo iš pagrindinės inspiracijos – iliuminacija, saulėlydis, saulėtekis. Šviesa yra gyvenimo, sėkmės, laimės šaltinis.

Vieta: Stiklo kvartalas, Stiklių, Antokolskio, Žydų, Gaono g.
Laikas: gegužės 9–11 d.

SILVIJA JUOZELSKYTĖ-VAIČIULIENĖ / SILVIJART
RANKOMIS AUSTŲ PLEDŲ KOLEKCIJA

Šiam darbui dizainerę įkvėpė Lietuvos kaimo durų fasadų raštai, t. y. rombai. Austa iš lininių ir alpakų vilnos siūlų. Tai senų tradicijų tąsa šiuolaikinėje tekstilėje. Pledų dydis 100 x 165 cm.

Vieta: knygynas „Humanitas“, Dominikonų g. 5, Vilnius

SIMONA KAUNAITĖ
„A CHAIR AND A TABLE“ KERAMIKA

„A Chair and a Table“ yra keramikos dizaino studija, įkurta Simonos Kaunaitės. Studija užsiima indų, objektų kūrimu ir gaminimu. Gaminant dirbinius naudojama akmens masė ir porcelianas. Gaminiai yra patvarūs, nes degant aukštoje temperatūroje gaunama tvirtesnė masė. Keramikos dirbiniai yra žiedžiami rankomis arba liejami mažais kiekiais, todėl tai nėra masinės gamybos produkcija. Visos naudojamos glazūros yra bešvinės „food safe“.

Vieta: „Raštinė“, J. Basanavičiaus g. 2, Vilnius

VILNOS DIZAINAS
ŠILKO IR VILNOS HARMONIJA

Vilnos ir šilko suknelių kolekcija „Pojūtis“. Suknelės pagamintos iš natūralaus ponžė šilko ir merinosų vilnos. Šių dviejų natūralių medžiagų duetas, maloniai liesdamas odą ir leisdamas jai kvėpuoti, suteikia komforto ir jaukumo jausmą. Suknelės idealiai prisitaiko prie kūno linijų sukurdamos unikalumo ir išskirtinumo pojūtį kiekvienai moteriai.

Vieta: kavinė „Caffeine”, M. K. Čiurlionio g. 8, Vilnius

02 Vilnos dizainas FB

YCHO
PAŽINTIS SU „YCHO“

Tai lietuviško dizaino ir itališkos odos gaminiai, kurie pabrėžia moters Y-patingumą, CH-arizmą ir O-riginalumą skubančiame gyvenimo ritme. Visi gaminiai gaminami Lietuvoje su didele meile ir atsidavimu, todėl galima drąsiai sakyti, kad YCHO – tai ne vien gaminys, tai gyvenimo būdas. Kolekcijos skirstomos pagal charakterio tipą ir gyvenimo tempą, juk kiekviena moteris – unikali. Naujoji charizmatiška 2019 m. pavasario kolekcija „Flamenko“ yra įkvėpta meilės ir aistros gyvenimui. Kviečiame susipažinti ir pasinerti į gyvenimo sūkurį kartu!

Vieta: kavinė „Caffeine“, Teatro g. 1, Vilnius

ŽURNALAS „CIKADOS“

Žurnalas „Cikados“ pasirodė 2018 m. spalį. Jo idėja buvo gvildenama ir kuriama beveik dvejus metus, kol transformavosi į veiksmą. Jis gimė analizuojant kelias temas: nežinomus jaunus menininkus bei jų išsilavinimo svarbą (kitaip tariant, visuomenės diegiamą kategorizavimą) ir tai, kad dažniausiai apie meno darbus ir kūrėjus yra kalbama labai sudėtingai. Trūko paprastumo, jautrumo kalbant apie dalykus, kurie daugeliui yra svarbūs. Tai statė barjerą tarp ne meno srityje dirbančio žmogaus ir meno kūrėjo.

Vieta: kavinė „Italala Caffé“, Vokiečių g. 1, Vilnius

zurnalas-cikados-web

VILNIAUS SALOMĖJOS NĖRIES GIMNAZIJA
KAKTUSAS

„Prie kompiuterio visada turi būti kaktusas“ – ši mitas, kad kaktusai sugeria radiaciją, tapo pagrindine šios instaliacijos kūrimo priežastimi.

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija siekia tapti pirmąja Lietuvoje medijų mokykla, kur svarbus tampa informacijos turinys, kritinio mąstymo ugdymas.

Gimnazijos bendruomenė sukūrė instaliaciją „Kaktusas“, kuri akcentuoja labai svarbų klausimą: ar aplinkoje esančių medijų įrankių gausa nekelia grėsmės natūraliam bendravimui, pažinimui, tyrinėjimui?

3,5 m aukščio kaktusas yra objektas, kuris atkreipia dėmesį į besaikį elektroninių prietaisų naudojimą  ir tampa blogos energijos sugėrikliu. Mokinių sukaltos vinys simbolizuoja spyglius, reiškiančius problemos suvokimą ir aktualumą. Instaliacijai „Kaktusas“ naudotas medinis karkasas, pakavimo plėvelė, dažai ir vinys. Kūrinio autoriai – Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos mokiniai ir mokytojas Donatas Kriukas.

Vieta: Vilniaus g. 32, Vilnius

Back To Top