skip to Main Content

Tvari mada – socialiai angažuota industrija | Diskusija

Greta tarptautinės sėkmės sulaukusios parodos WEATHER DIARIES, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje kalbinsime parodos kuratores bei kviestinius diskusijos svečius apie tvarią madą.

Laikas: gegužės 7 d. 16 val.

Vieta: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius

Pirmojoje diskusijos dalyje bus aptariami šiaurietiško ir lietuviško mados dizaino bruožai bei vyraujančios žiedinės ekonomikos tendencijos. Dažnai dizaineriai yra kaltinami vartojimo skatinimu, todėl bus bandoma rasti atsakymą ar didelės mados kompanijos gali atitikti socialiai atsakingo verslo idėją, o gal tik maži vietiniai prekiniai ženklai yra pajėgūs kurti tvarios mados principus atitinkančias kolekcijas? Kiek svarbi šiais laikais etika mados industrijoje ir ar apskritai reikia kažką naujo kurti, kai galima nesudėtingai prailginti daiktų gyvavimo laiką juos atnaujinant ar perdirbant? 

Į visus šiuos klausimus bandys rasti atsakymus diskusijos dalyviai: Steinunn Sigurðardóttir (Islandija), Guðrun Rógvadóttir (Farerai), Tone Skårdal Tobiasson (Norvegija), Victoria Dias (Lietuva), Dainius Bendikas (Lietuva). Diskusiją moderuos Lietuvos dizaino forumo valdybos narė Audronė Drungilaitė (Lietuva).

Antroje diskusijos dalyje bus suteikiama galimybė užduoti klausimus fishbowl formatu – klausytojai bus kviečiami pateikti klausimus raštu ant baltų popieriaus lapelių, kurie sumetami į stiklinį akvariumą. Diskusijos moderatorius atsitiktine tvarka traukia lapelį ir dedikuoja klausimą vienam iš diskusijos dalyvių.

Back To Top